Więcej  ›
06.05.2024 06 maja 2024

Specjalista ds. ochrony przyrody i obszarów chronionych

Pracodawca: RDOŚ w Lublinie Numer referencyjny: Data publikacji: 08 czerwca 2018 Lokalizacja: Chełm - Lubelskie Rodzaj umowy: Umowa na zastępstwo Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Środowisko naturalne, bioróżnorodność: Nadzór, kontrola, ochrona, restrykcje
Zarządzanie środowiskiem: Oceny oddziaływania na środowisko, Sprawozdania, ewidencje, kontrole

Opis stanowiska

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: specjalista Wydział Spraw Terenowych II w Chełmie.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Prowadzenie spraw w zakresie ochrony gatunkowej zwierząt w celu ich ochrony, w tym dotyczących oględzin i szacowania szkód, wysokości wypłat odszkodowań za szkody wyrządzone przez zwierzęta podlegające ochronie celem uzyskania przez wnioskodawcę odszkodowania,
  • Prowadzenie spraw związanych z oceną oddziaływania na środowisko przyrodnicze przedsięwzięć, w tym przygotowywanie opinii w sprawie obowiązku sporządzania raportu oddziaływania na obszary Natura 2000, analizowanie przedkładanych dokumentacji i opracowywanie projektów uzgodnień warunków realizacji przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na obszary Natura 2000, w celu zachowania przedmiotu ochrony we właściwym stanie ochrony oraz prowadzenie spraw związanych z ustalaniem warunków prowadzenia robót na terenach o szczególnych wartościach przyrodniczych,
  • Przygotowywanie projektów zarządzeń Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Lublinie dotyczących rezerwatów przyrody i obejmujących m.in. uznanie za rezerwat przyrody, zmiany powierzchni, zmiany celów ochrony, likwidacji rezerwatów przyrody, przygotowywanie planów ochrony lub planów zadań ochronnych, planowanie działań ochronnych oraz nadzór nad ich wykonywaniem w rezerwatach przyrody i obszarach Natura 2000, współpraca w przygotowywaniu dokumentacji obszarów Natura 2000, w tym planów ochrony i planów zadań ochronnych,
  • Uzgadnianie wydania decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego i decyzji o warunkach zabudowy w odniesieniu do wszystkich form ochrony przyrody i ich otulin, z wyłączeniem parku narodowego ( i jego otuliny) oraz prowadzenie spraw związanych z uzgadnianiem dokumentów planistycznych (miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, studia i kierunki zagospodarowania przestrzennego gmin) w odniesieniu do obszarów objętych ochroną w celu zapewnienia zgodności planów z celami ochrony obszarów objętych ochroną prawną,
  • Opiniowanie uchwał rady gminy ustanawiających oraz znoszących pomniki przyrody, stanowiska dokumentacyjne, użytki ekologiczne oraz zespoły przyrodniczo-krajobrazowe.

Warunki pracy:
  • Praca administracyjno - biurowa w siedzibie Urzędu oraz w terenie,
  • częste wyjazdy służbowe - szacowanie szkód wyrządzonych przez zwierzęta chronione,
  • Użytkowanie sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów),
  • Praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie w systemie ośmiogodzinnym, jednozmianowym,
  • Stanowisko pracy mieści się na parterze,
  • Urząd mieści się w budynku który, nie posiada windy oraz nie posiada podjazdu dla osób niepełnosprawnych,
  • Toalety niedostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
  • Brak w Urzędzie oznaczeń dla osób niewidomych oraz specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym oraz głuchoniemym.

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe w zakresie biologii, ochrony środowiska, leśnictwa, rolnictwa,
  • 1 rok doświadczenia zawodowego w administracji publicznej lub w obszarze ochrony środowiska,
  • Czynne prawo jazdy kat. B (dobry stan zdrowia umożliwiający kierowanie pojazdem służbowym),
  • Znajmość prawa europejskiego i krajowego w zakresie ochrony przyrody i środowiska,
  • Znajomośc kodeksu postępowania administracyjnego,
  • Ogólna wiedza przyrodnicza, umiejętność rozpoznawania gatunków podlegających ochronie i ich siedlisk, znajomość form ochrony przyrody,
  • Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole,
  • Umiejętność analitycznego myślenia i organizacji pracy,
  • Umiejętność obsługi komputera,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego,
  • Korzystanie z pełni praw publicznych,
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Dodatkowe:
  • 1 rok doświadczenia zawodowego w jednostkach naukowych lub w organizacjach pozarządowych,
  • Doświadczenie w zarządzaniu projektami z zakresu ochrony przyrody lub monitoringu środowiska.

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • Życiorys/CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Kopie dokumentu potwierdzającego posiadanie prawojazdy kategorii B.
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy

Termin składania dokumentów: 13.06.2018
Decyduje data wpływu oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa
Etapy naboru na stanowisko będą następujące: 1) weryfikacja ofert pod względem spełnienia wymagań formalnych - niezbędnych, 2) test wiedzy w przypadku powyżej 12 osób spełniających wymagana, 3) analiza studium przypadku połączona z rozmową kwalifikacyjną z elementami wywiadu kompetencyjnego. Oświadczenia muszą być podpisane własnoręcznie. Dokumenty należy przesłać listownie lub składać osobiście w sekretariacie RDOŚ w Lublinie (decyduje data wpływu do urzędu). Oferty kandydatów nie wyłonionych możliwe są do odebrania w ciągu 2 tygodni od dnia opublikowania wyniku naboru. Wysokość wynagrodzenia na stanowisku pracy wynosi brutto około 2 600,00 zł.Oferty kandydatów wyłonionych, a niezatrudnionych możliwe są do odebrania w terminie 3 miesięcy od objęcia stanowiska przez wybranego kandydata. Niewykorzystane oferty i nieodebrane w terminie zostaną zniszczone komisyjnie. Prosimy o podanie telefonu kontaktowego oraz adresu e-mail. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 81 71 06 504 i 82 563 16 33.
Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualna czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.

RDOŚ w Lublinie

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie jest instytucją, która odpowiada za realizację polityki ochrony środowiska w zakresie: zarządzania ochroną przyrody, w tym m.in. obszarami Natura 2000, kontroli procesu inwestycyjnego. Realizuje także zadania dotyczące zapobiegania i naprawy szkód w środowisku. Odpowiada za zarządzanie informacją o środowisku.