Więcej  ›
27.04.2024 27 kwietnia 2024

Specjalista ds. zarządzania zasobami wodnymi

Pracodawca: RZGW w Poznaniu Numer referencyjny: Specjalista w Zarządzie Zlewni Górnej Warty, Skęczniew Data publikacji: 23 sierpnia 2017 Lokalizacja: Skęczniew - Wielkopolskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Woda: Gospodarowanie wodami
Planowanie przestrzenne: Planowanie przestrzenne
Ryzyko: Zagrożenia naturalne, ochrona przeciwpowodziowa

Opis stanowiska

Dyrektor Regionalnego Zarządu poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: specjalista w Dziale Zarządzania Zasobami Wodnymi w Zarządzie Zlewni Górnej Warty w Skęczniewie.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Prowadzenie postępowań administracyjnych w celu przygotowania decyzji Dyrektora Regionalnego Zarządu, zwalniających z zakazów obowiązujących na obszarach szczególnego zagrożenia powodzią wraz z analizą czy zamierzone do wykonywania roboty i czynności nie utrudnią zarządzania ryzykiem powodziowym, ochrony przed powodzią, nie zwiększą zagrożenia powodziowego, jak również nie spowodują zagrożenia dla jakości wód w przypadku wystąpienia powodzi,
  • Prowadzenie spraw związanych z obsługą wniosków o wydanie uzgodnień do projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego gmin i miast oraz planów zagospodarowania przestrzennego województwa w zakresie zagospodarowania stref ochronnych ujęć wody, obszarów ochronnych zbiorników wód śródlądowych i obszarów szczególnego zagrożenia powodzią,
  • Prowadzenie spraw związanych z obsługą wniosków o wydanie uzgodnień do projektów decyzji o ustaleniu warunków zabudowy (w tym decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego) dla wydzielonych części gmin i miast położonych na obszarze regionu wodnego, dla których brak jest miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, dla przedsięwzięć wymagających uzyskania pozwolenia wodnoprawnego, do wydania którego organem właściwym jest marszałek województwa lub dyrektor regionalnego zarządu gospodarki wodnej oraz w odniesieniu do obszarów szczególnego zagrożenia powodzią,
  • Opiniowanie wniosków o wydanie uzgodnienia dla wszelkich obiektów, budowli i urządzeń wodnych, lokalizowanych na wodach powierzchniowych będących w administracji zarządu zlewni lub z nimi się krzyżujących, w zakresie technicznych warunków lokalizacji i budowy oraz ograniczeń prawnych, opiniowanie wniosków wynikających z ustaw: o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz Prawa wodnego,
  • Prowadzenie spraw związanych z obsługą wniosków o wydanie opinii lub uzgodnień do koncepcji przestrzennego zagospodarowania kraju, strategii rozwoju województw, studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gmin i miast położonych na obszarze działania Zarządu Zlewni, w zakresie zagospodarowania obszarów szczególnego zagrożenia powodzią,
  • Udział w postępowaniach i rozprawach wodnoprawnych oraz innych postępowaniach administracyjnych związanych z gospodarką wodną i ochroną wód, wszczętych i toczących się na obszarze działania zarządu zlewni,
  • Prowadzenie ewidencji dokumentacji technicznej, opracowań planistycznych, operatów wodnoprawnych, instrukcji, wyników opracowań badawczych w zakresie dotyczącym Działu Zarządzania Zasobami Wodnymi oraz prowadzenie elektronicznej bazy danych wszystkich spraw wpływających do działu.

Warunki pracy:
  • praca administracyjno-biurowa z wykorzystaniem komputera oraz urządzeń biurowych,
  • stanowisko pracy znajduje się na pierwszym piętrze budynku biurowego,
  • brak windy dla osób niepełnosprawnych,
  • praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin na dobę,
  • sporadyczne wyjazdy służbowe.

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe profilowe: kierunki - inżynieria środowiska, ochrona środowiska, geografia
  • Doświadczenie zawodowe w obszarze gospodarki wodnej lub w zakresie prowadzenia postępowań administracyjnych
  • Znajomość ustaw: Prawo wodne, o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, Prawo ochrony środowiska wraz z przepisami wykonawczymi
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Umiejętność stosowania prawa w praktyce
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Komunikatywność
  • Prawo jazdy kat. B
  • Umiejętność obsługi programów typu GIS

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • Życiorys/CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Życiorys, list motywacyjny i wszystkie oświadczenia muszą być opatrzone datą i własnoręcznym podpisem kandydata
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów

Termin składania dokumentów: 30.09.2017
Decyduje data stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu.

Inne informacje:
W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
Dokumenty należy składać osobiście lub pocztą w zamkniętej kopercie z dopiskiem: "Dotyczy naboru na stanowisko specjalisty w Zarządzie Zlewni Górnej Warty w Skęczniewie".
Z wybranymi kandydatkami/kandydatami skontaktujemy się telefonicznie. Dokumenty mogą być odbierane osobiście w ciągu 30 dni od dnia ogłoszenia informacji o wynikach naboru. Nieodebrane dokumenty zostaną zniszczone. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów 61 8567724, 61 8567721. Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową,

RZGW w Poznaniu

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej jest państwową jednostką budżetową utworzoną do realizacji zadań z zakresu gospodarowania wodami, podległą Prezesowi Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej. Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu jest organem administracji rządowej niezespolonej właściwym w sprawach gospodarowania wodami w regionie wodnym Warty, w zakresie ustalonym w ustawie Prawo wodne.