Więcej  ›
27.04.2024 27 kwietnia 2024

Inżynier elektronik

Pracodawca: Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa Numer referencyjny: 133323 Data publikacji: 08 listopada 2021 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: - Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Energia: Audyty energetyczne
Przemysł i inżynieria: Mechanika, elektromechanika, automatyka

Opis stanowiska

Zadania:

  • Opieka techniczna nad sprzętem technicznym, w tym kalibracja, wzorcowanie i modernizacja;
  • Zapewnienie utrzymania stałej sprawności technicznej maszyn i urządzeń laboratoryjnych i warsztatowych;
  • Konfiguracja podzespołów elektronicznych, integracja sensorów przed misjami terenowymi;
  • Obróbka wykańczająca elementów mechanicznych – drobne prace ślusarskie;
  • Obsługa maszyn do obróbki mechanicznej (typu wiertarka, frezarka, piła mechaniczna);
  • Realizacja prac terenowych we współpracy z innymi członkami zespołu;
  • Praktyczna demonstracja rezultatów realizowanych projektów;
  • Prowadzenie prac naukowych i badawczych;

Wymagania

Oczekiwania:

  • Doświadczenie w zakresie obsługi/budowy/projektowania robotów mobilnych;
  • Praktyczna wiedza na temat wykorzystywania różnorodnych sensorów;
  • Umiejętność tworzenia modeli 3D z wykorzystaniem oprogramowania CAD;
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie minimum B1;
  • Kompetencje: samodzielność, sumienność, komunikatywność;
  • Wykształcenie wyższe inżynierskie w zakresie: mechanika/ elektryka/ automatyka/lotnictwo lub pokrewne;
  • Znajomość elementów mechaniki i budowy maszyn, elektroniki, informatyki;
  • Znajomość układów sterowania;
  • Umiejętność obsługi komputera, znajomość programów MS Office;
  • Umiejętność korzystania ze schematów technologicznych, czytanie rysunku technicznego;
  • Prawo jazdy kat. B;

Mile Widziane:

  • Doświadczenie w realizacji misji fotolotniczych;
  • Znajomość Systemów Nawigacji Satelitarnej;
  • Mile widziani studenci 4 i 5 roku;

Oferujemy

Oferujemy:

  • Możliwość pracy w trybie hybrydowym
  • Pakiet opieki medycznej
  • Ubezpieczenie na życie
  • Dofinansowanie do karty sportowej
  • Dofinansowanie do wakacji
  • Dofinansowanie wyjazdów zorganizowanych dla dzieci
  • Dofinansowanie do wypoczynku w ośrodku wypoczynkowym
  • Dodatkowe świadczenia pieniężne z okazji świąt
  • Preferencyjne pożyczki mieszkaniowo-remontowe
  • Możliwość bezpłatnego ładowania samochodów elektrycznych
  • Dofinansowanie III filaru emerytalnego
  • Pracownicze Plany Kapitałowe
  • Dofinansowanie do zakupu okularów
  • Atrakcyjny program poleceń pracowników
  • Spotkania integracyjne
  • Premie motywacyjne
  • Elastyczne godziny rozpoczęcia pracy (6:00-10:00)
  • Rowerownia - zadaszone miejsce na rowery, suszarnie, prysznice, przebieralnie oraz miejsce do serwisowania rowerów

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa należy do najnowocześniejszych placówek badawczych w Europie, o tradycjach sięgających 1926 roku. Instytut ściśle współpracuje ze światowymi potentatami przemysłu lotniczego, takimi jak: General Electric, Boeing, Airbus, Pratt & Whitney, Sikorsky, Rolls-Royce, Wabtec, Baker Hughes, wspierając jednocześnie przemysł krajowy z sektorów: lotniczego, kosmicznego, energetycznego, samochodowego i wielu innych. Głównymi obszarami badawczymi Instytutu są: technologie kosmiczne, silniki lotnicze i rakietowe, materiałoznawstwo, aerodynamika, technologie kompozytowe, projektowanie i badanie konstrukcji lotniczych, hałas lotniczy oraz badania z zakresu wydobycia ropy naftowej i gazu. W ramach Instytutu Lotnictwa działają również certyfikowane przez EASA Organizacja Produkująca
i Obsługowa.

W związku z rozwojem Zespołu Technologii Kosmicznych, poszukujemy najlepszej osoby na stanowisko: inżyniera ds. programowania systemów wbudowanych