Więcej  ›
26.04.2024 26 kwietnia 2024

Samodzielny Inżynier ds. systemów chłodzenia

Pracodawca: Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa Numer referencyjny: 140818 Data publikacji: 13 stycznia 2022 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: - Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Budownictwo i architektura: Termomodernizacja, izolacja, efektywność energetyczna
Energia: Ciepło, ciepłownictwo

Opis stanowiska

Opis stanowiska:

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa z siedzibą w Warszawie poszukuje osoby na stanowisko Samodzielnego Inżyniera ds. systemów chłodzenia komory spalania i turbiny​, w Engineering Design Center (EDC), w dziale Zaawansowanej Inżynierii Lotniczej. Praca na tym stanowisku zapewnia możliwość poznania i zajmowania się najnowszymi trendami technologii silników lotniczych. Zakres zadań obejmuje przeprowadzanie analiz termicznych, przeprowadzanie testów oraz walidacji projektów a także wspieranir rozwoju zaawansowanych systemów chłodzenia turbiny wysokiego ciśnienia (HPT) i Komory Spalania. Rola wymaga rozwiązywania problemów technicznych, kreatywności, odpowiedzialności, definiowania celów dla siebie i innych. To unikalna szansa na dołączenie do zespołu inżynierów w Polsce rozwijających produkty w branży lotniczej oraz współpracy w międzynarodowym środowisku.

Zadania:

  • przeprowadzanie analiz termicznych za pomocą analizy elementów skończonych (FEA) i/lub analizy obliczeniowej dynamiki płynów (CFD)
  • prowadzenie projektów związanych z systemami chłodzenia
  • spieranie i ulepszanie narzędzi wymiany cieplnej
  • prowadzenie dokumentacji danych dotyczących projektów termicznych, analiz oraz testów z tym związanych
  • przygotowywanie i prezentowanie wyników w przeglądach technicznych i programowych
  • prowadzenie odpowiedniej dokumentacji danych technicznych dla powierzonych projektów, zgodnie ze standardami firmy

Wymagania

Wymagane kwalifikacje:

  • Tytuł magistra/ licencjat z inżynierii
  • Biegła znajomość z zakresu termodynamiki i mechaniki płynów
  • Wysoko rozwinięte umiejętności organizacyjne oraz analityczne
  • Umiejętność skutecznego komunikowania się na wszystkich poziomach organizacji
  • Wysoko rozwinięte umiejętności komunikacji ustnej i pisemnej, w języku polskim oraz angielskim

Pożądane cechy:

  • Znajomość oprogramowania do projektowania termicznego i analizy elementów skończonych, takich jak HyperMesh/ANSYS
  • Znajomość projektowania termicznego i podstaw oprogramowania do obliczeniowej dynamiki płynów, takiego jak CFX/Fluent
  • Doświadczenie w testowaniu wymiany ciepła, materiałach, oprzyrządowaniu testowym i analizie danych
  • Umiejętności interpersonalne, komunikatywność
  • Proaktywna postawa i wykazywanie inicjatywy w codziennej pracy

Oferujemy

Oferujemy:

  • Możliwość pracy w trybie hybrydowym
  • Pakiet opieki medycznej
  • Ubezpieczenie na życie
  • Dofinansowanie do karty sportowej
  • Dofinansowanie do wakacji
  • Dofinansowanie wyjazdów zorganizowanych dla dzieci
  • Dofinansowanie do wypoczynku w ośrodku wypoczynkowym
  • Dodatkowe świadczenia pieniężne z okazji świąt
  • Preferencyjne pożyczki mieszkaniowo-remontowe
  • Możliwość bezpłatnego ładowania samochodów elektrycznych
  • Dofinansowanie III filaru emerytalnego
  • Pracownicze Plany Kapitałowe
  • Dofinansowanie do zakupu okularów
  • Atrakcyjny program poleceń pracowników
  • Spotkania integracyjne
  • Premie motywacyjne
  • Elastyczne godziny rozpoczęcia pracy (6:00-10:00)
  • Rowerownia, serwisownia, prysznice, suszarnie

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa należy do najnowocześniejszych placówek badawczych w Europie, o tradycjach sięgających 1926 roku. Instytut ściśle współpracuje ze światowymi potentatami przemysłu lotniczego, takimi jak: General Electric, Boeing, Airbus, Pratt & Whitney, Sikorsky, Rolls-Royce, Wabtec, Baker Hughes, wspierając jednocześnie przemysł krajowy z sektorów: lotniczego, kosmicznego, energetycznego, samochodowego i wielu innych. Głównymi obszarami badawczymi Instytutu są: technologie kosmiczne, silniki lotnicze i rakietowe, materiałoznawstwo, aerodynamika, technologie kompozytowe, projektowanie i badanie konstrukcji lotniczych, hałas lotniczy oraz badania z zakresu wydobycia ropy naftowej i gazu. W ramach Instytutu Lotnictwa działają również certyfikowane przez EASA Organizacja Produkująca
i Obsługowa.