Więcej  ›
26.04.2024 26 kwietnia 2024

Program Stypendialny DBU dla absolwentów szkół wyższych

Pracodawca: Stowarzyszenie Środowisko dla Środowiska Numer referencyjny: stypendia dbu Data publikacji: 15 lipca 2019 Lokalizacja: Niemcy - Zagranicą Rodzaj umowy: Staż (6-12 miesięcy) Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Środowisko naturalne, bioróżnorodność: Badania naukowe

Opis stanowiska

Program Stypendialny DBU (Deutsche Bundesstiftung Umwelt) umożliwia absolwentom studiów magisterskich odbycie płatnego (1250€/mies) 6-12 miesięcznego stażu w dowolnie wybranej przez siebie instytucji naukowej, ośrodku badawczym, uniwersytecie lub firmie na terenie Niemiec. Stypendia skierowane są do absolwentów wszystkich kierunków studiów, których projekty związane są szeroko pojętą ochroną środowiska.

Wymagania

Kto może aplikować?

Absolwenci wszystkich kierunków studiów magisterskich do 3 lat od uzyskania dyplomu (w tym doktoranci, do momentu uzyskania stopnia doktora do ukończenia 31 roku życia).

Oferujemy

- wynagrodzenie 1250€/mies.
- intensywny (90h) kurs języka niemieckiego
- pokrycie części kosztów wybranych konferencji
- pakiet wszystkich niezbędnych ubezpieczeń (zdrowotne, NW, OC w kraju i za granicą)
- wsparcie opiekunów w Polsce i w Niemczech

Inne informacje

Więcej informacji o procesie aplikacji znajdziesz na stronie www.sds.org.pl

Stowarzyszenie Środowisko dla Środowiska

Stowarzyszenie Środowisko dla Środowiska jest partnerem niemieckiej organizacji Deutsche Bundesstiftung Umwelt (DBU) działającej na rzecz ochrony środowiska. Celem Stowarzyszenia jest promocja Programu Stypendialnego dla absolwentów szkół wyższych pragnących odbyć 6-12 miesięczne staże w wybranej przez siebie instytucji naukowej, ośrodku badawczym bądź prywatnej firmie. Płatny taż można uzyskać aplikując 16.09 z projektem dotyczącym aktualnych problemów w ochronie przyrody.