Więcej  ›
30.04.2024 30 kwietnia 2024

Specjalista ds. ochrony środowiska

Pracodawca: TEAM PREVENT POLAND SP Z O.O. Numer referencyjny: OŚ/02/PSZ Data publikacji: 21 sierpnia 2019 Lokalizacja: Pszczyna / Górny Sląsk - Śląskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 3-5 lat Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Oceny oddziaływania na środowisko, Doradztwo, audyty, consulting
Powietrze i klimat: Zanieczyszczenie powietrza (badania, monitoring)

Opis stanowiska

Zakres obowiązków:
- wykonywanie specjalistycznych analiz, ekspertyz oraz opracowań z zakresu ochrony środowiska,
- opracowywanie wniosków o wydanie pozwoleń na wprowadzanie gazów i pyłów do powietrza,
- współudział w opracowywaniu raportów o oddziaływaniu na środowisko planowanych przedsięwzięć,
- nadzór nad zakładami przemysłowymi w zakresie kontroli przestrzegania przepisów prawa ochrony środowiska
- przeprowadzanie audytów zgodności z wymaganiami ustawy Prawo ochrony środowiska,
- przeprowadzanie szkoleń z zakresu ochrony środowiska,
- prowadzenie ewidencji oraz wszelkiej sprawozdawczości wymaganej przepisami prawa ochrony środowiska,
- naliczanie opłat za korzystanie ze środowiska,
- współpraca z jednostkami kontroli oraz organami administracji samorządowej,
- udzielanie merytorycznych konsultacji oraz doradztwo z zakresu przestrzegania przez przedsiębiorców wymogów
  wynikających z przepisów dotyczących ochrony środowiska.

Wymagania

- wykształcenie wyższe kierunkowe z zakresu inżynierii środowiska, ochrona środowiska (studia
  stacjonarne/niestacjonarne i/lub podyplomowe),
- co najmniej 3 letnie doświadczenie w pracy na stanowisku specjalisty ds. ochrony środowiska w zakładzie
  produkcyjnym lub w firmie konsultingowej specjalizującej się w usługach z zakresu ochrony środowiska,
- znajomość zagadnień ochrony powietrza, umiejętność wykonywania analiz obliczeniowych wpływu emisji na
  stan zanieczyszczenia powietrza
i/lub znajomość zagadnień gospodarki wodnościekowej, umiejętność
  opracowywania dokumentacji
- mile widziana znajomość systemów zarządzania środowiskowego wg ISO 14001, EMAS,
- mile widziana komunikatywna znajomość języka niemieckiego lub angielskiego,
- prawo jazdy kat. B,
- bardzo dobra znajomość pakietu MS Office,Power Point,
- mile widziana znajomość programów graficznych AutoCAD, Corel Draw i innych.

Szczególnie pożądane:
- doświadczenie w sporządzaniu dokumentacji z zakresu ochrony powietrza i/lub analiz akustycznych, i/lub
gospodarki wodnościekowej,
- bardzo dobra znajomość przepisów prawa ochrony środowiska obowiązujących w Polsce oraz unijnych, w szczególności
dotyczących ocen oddziaływania na środowisko, ochrony powietrza, wpływu emisji hałasu na środowisko, gospodarki
odpadami i opakowaniami oraz gospodarki wodnościekowej,
- gotowość do częstych podróży służbowych.

Oferujemy

- narzędzia pracy adekwatne do wykonywanych zadań,
- możliwość stałego podnoszenia kwalifikacji,
- system wynagrodzeń za osiągnięte sukcesy,
- atmosferę w pracy koleżeńską i niezapomnianą,
- pakiet ubezpieczenia medycznego i grupowego,
- naukę języka obcego.

Inne informacje

TEAM PREVENT POLAND SP Z O.O.

Team Prevent Poland należy do międzynarodowego koncernu BAD-TeamPrevent Group, któremu zaufało ponad 270.000 firm i instytucji zatrudniających ponad 4 mln osób w Europie. Dzięki nam zdrowie, bezpieczeństwo oraz jakość ulegają ciągłemu rozwojowi i pozytywnym zmianom, a umiejętności, kompetencje i motywacja pracowników naszych Klientów rosną.