Więcej  ›
26.04.2024 26 kwietnia 2024

Stanowisko ds. energetyki

Pracodawca: Urząd Miasta Krakowa Numer referencyjny: NR REF. 12-GK-2022 Data publikacji: 02 czerwca 2022 Lokalizacja: Kraków - Małopolskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę (nieokreślony) Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Energia: Gospodarowanie energią i efektywność energetyczna, Odnawialne źródła energii

Opis stanowiska

Do zakresu obowiązków wykonywanych na stanowisku będzie należało:

  • Współpraca w zakresie energetyki i gospodarki niskoemisyjnej z miejskimi podmiotami gospodarczymi oraz miejskimi jednostkami organizacyjnymi.
  • Kształtowanie polityki rozwoju Gminy Miejskiej Kraków w zakresie energetyki i gospodarki niskoemisyjnej, zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju.
  • Określanie strategicznych kierunków rozwoju Gminy Miejskiej Kraków w zakresie energetyki i gospodarki niskoemisyjnej poprzez:
  1. udział w opracowywaniu strategii rozwoju miasta, aglomeracji i województwa,
  2. przygotowywanie koncepcji rozwojowych, opracowań studialnych, założeń, koncepcji, planów i programów w zakresie energetyki i gospodarki niskoemisyjnej oraz opiniowanie opracowań wykonanych przez inne podmioty,
  3. udział w opracowywaniu i aktualizacji programów inwestycyjnych, w tym Wieloletniej Prognozy Finansowej, dla strategicznych elementów systemu energetycznego i gospodarki niskoemisyjnej.
  • Planowanie i programowanie rozwoju Gminy Miejskiej Kraków w zakresie energetyki i gospodarki niskoemisyjnej poprzez:
  1. opracowywanie wytycznych i opiniowanie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego,
  2. opiniowanie materiałów do decyzji o warunkach zabudowy i ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego w zakresie infrastruktury energetycznej,
  3. opiniowanie planów rozwoju w zakresie zaspokojenia zapotrzebowania na ciepło.
  4. monitorowanie zgodności planów przedsiębiorstw energetycznych działających na terenie gminy z założeniami do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe,
  5. opiniowanie planowanych działań związanych z zarządzaniem zużyciem energii, efektywnością energetyczną, gospodarką niskoemisyjną oraz wykorzystaniem alternatywnych źródeł energii.
  • Opracowanie planu gospodarki niskoemisyjnej i monitorowanie jego realizacji.
  • Koordynacja działań w zakresie kompleksowej informacji dotyczącej energetyki i gospodarki niskoemisyjnej.
  • Współpraca z uczelniami i ośrodkami badawczymi przy wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań z energetyki i gospodarki niskoemisyjnej.
  • Współpraca z komórkami organizacyjnymi Urzędu Miasta i jednostkami miejskimi w zakresie tworzenia i aktualizacji baz danych niezbędnych do zarządzania Miastem oraz w związku z koniecznością uzyskania przez Gminę Miejską Kraków efektu ekologicznego.
  • Współpraca z przedstawicielami samorządów lokalnych oraz innymi instytucjami i organizacjami w zakresie energetyki, gospodarki niskoemisyjnej i neutralności klimatycznej ze szczególnym uwzględnieniem obszaru metropolitalnego.
  • Współpraca z partnerami lokalnymi i międzynarodowymi w ramach realizacji projektu unijnego ATELIER.
  • Koordynacja działań w zakresie przygotowania analiz przestrzennych oraz aktualizacji narzędzia „Mapa Ciepła dla Krakowa”.

Wymagania

Wymagania niezbędne (formalne):

  • Obywatelstwo polskie.
  • Wykształcenie wyższe.
  • Pozostałe wymagania określone w art. 6 ustawy z dnia 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych.
Uwaga: Osoby, które nie spełnią wszystkich wymagań niezbędnych (formalnych) nie zostaną dopuszczone do udziału w prowadzonym postępowaniu.

Wymagania dodatkowe (będące przedmiotem oceny):

  • Znajomość przepisów ustawy Kodeks postępowania administracyjnego.
  • Wiedza o systemie zaopatrzenia Gminy Miejskiej Kraków w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe oraz o źródłach wytwórczych energii – Założenia do planu zaopatrzenia Gminy Miejskiej Kraków w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe przejęty Uchwałą Nr CXIX/1870/14 Rady Miasta Krakowa z dnia 22 października 2014 r.
  • Znajomość opracowania Poradnik Energetyka Gminnego (https://doradztwo-energetyczne.gov.pl/aktualnosci/podrecznik-energetyka-gminnego).
  • Ogólna znajomość zagadnień dotyczących ochrony klimatu, energii odnawialnej, efektywności energetycznej, budownictwa energooszczędnego.
  • Praktyczna znajomość języka angielskiego.
  • Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub decyzja o przyznaniu renty (niewykluczające wykonywania obowiązków na wskazanym stanowisku).

Oferujemy

Oferujemy:
  • Pierwsza umowa o pracę zawierana jest na czas określony 6 miesięcy. W przypadku pracowników podejmujących pracę po raz pierwszy w jednostce samorządu terytorialnego pracownik zobowiązany jest do odbycia służby przygotowawczej. Po tym okresie możliwe jest zawarcie kolejnej umowy o pracę na czas nieokreślony.
  • Wymiar czasu pracy: 1 etat, 40 godz. tygodniowo, (w przypadku osób niepełnosprawnych, zgodnie z odrębnymi przepisami).
  • Stanowisko: Referent, Podinspektor.
  • Miejsce pracy: Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu – Urząd Miasta Krakowa.
  • Siedziba Wydziału: Kraków, ul. Wielopole 17a.
  • Informacje w zakresie dostosowania budynku dla osób z niepełnosprawnością znajdują się na stronie Dostępność budynków – Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Krakowa - BIP MK
  • Wynagrodzenie miesięczne: wynagrodzenie zasadnicze z przedziału 3.800,- do 4.500,- złotych brutto oraz dodatek za wieloletnią pracę w zależności od posiadanego stażu pracy. Wynagrodzenie o którym mowa zostanie ustalone na czas trwania pierwszej umowy o pracę zawartej na czas określony.
  • Dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. „trzynastka”) na warunkach określonych Ustawą z dnia
  • 12 grudnia 1997r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej.
  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę.
  • Możliwość rozwoju zawodowego poprzez odbywanie specjalistycznych szkoleń.
  • Zdobycie doświadczenia przy innowacyjnych projektach.
  • Ciekawą, odpowiedzialną i pełną wyzwań pracę w przyjaznej atmosferze.
  • Dostęp do najnowszych technologii.
  • Terminowo wypłacane wynagrodzenie.
  • Pracę w świetnie skomunikowanej lokalizacji w centrum Krakowa.
  • Dofinansowanie do zakupu okularów i soczewek.
  • Zakup na preferencyjnych warunkach atrakcyjnego ubezpieczenia na życie, opieki medycznej dla pracownika oraz członka rodziny, karty MultiSport.

Inne informacje

  • Dyspozycyjność – tak ( ewentualne delegacje i szkolenia).
  • Praca przy komputerze – tak.
  • Praca w terenie - tak.
  • Praca w weekendy – tak (okazjonalnie).
  • Uprawnienia do kierowania pojazdem kat. B – nie.

Urząd Miasta Krakowa

Urząd Miasta Krakowa, Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu, Referat Energetyki