Więcej  ›
17.05.2024 17 maja 2024

Strażnik straży łowieckiej

Pracodawca: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu Numer referencyjny: 67/17 Data publikacji: 23 czerwca 2017 Lokalizacja: Piła - Wielkopolskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Sprawozdania, ewidencje, kontrole

Opis stanowiska

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów na stanowisko strażnika straży łowieckiej w Państwowej Straży Łowieckiej w Poznaniu – Posterunek Państwowej Straży Łowieckiej w Pile.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • ochrona zwierzyny i zwalczanie kłusownictwa i szkodnictwa łowieckiego;
  • zapobieganie, ujawnianie oraz zwalczanie przestępstw i wykroczeń w zakresie łowiectwa;
  • kontrola legalności skupu i obrotu zwierzyną;
  • planowanie oraz przeprowadzanie kontroli przedsiębiorców wykonujących działalność gospodarczą w zakresie obrotu zwierzyną żywą oraz obrotu tuszami zwierzyny i ich częściami dotyczącej prowadzenia ewidencji skupu w każdym punkcie skupu;
  • planowanie i udział w działaniach prewencyjnych na terenach obwodów łowieckich we współpracy z innymi służbami (Policją, Strażą Leśną, Strażą Łowiecką, Strażą Miejską/Gminną, Strażą Rybacką).

Warunki pracy:
  • praca administracyjno-biurowa z wykorzystaniem komputera oraz typowych urządzeń biurowych,
  • zadania wykonywane w siedzibie delegatury oraz, z uwagi na udział w kontrolach, praca wykonywana poza siedzibą delegatury, również w porze nocnej – w terenie podczas akcji prewencyjnych na terenach obwodów łowieckich,
  • patrole w terenie w celu kontroli obwodów łowieckich,
  • zagrożenia biologiczne typowe dla działań w terenie otwartym i leśnym oraz podczas kontaktu ze zwierzętami jak również z ludźmi oraz dla pracy z dokumentacją archiwalną; zmienne warunki atmosferyczne, kontakt z materiałem biologicznym, możliwość ukąszeń przez owady,
  • stanowisko pracy znajduje się na pierwszym piętrze budynku biurowego,
  • stanowisko pracy wyposażone w meble biurowe dostosowane do wymagań określonych dla takich stanowisk pracy,
  • budynek nie posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych,
  • klatka schodowa o szerokości 150 cm z poręczami,
  • budynek nie jest wyposażony w dźwig osobowy,
  • pomieszczenia higieniczno-sanitarne nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich,
  • miejsce wykonywania pracy: Posterunek Państwowej Straży Łowieckiej w Pile, Al. Niepodległości 33/35.

Wymagania

Wymagania niezbędne:
  • wykształcenie co najmniej średnie oraz dwuletni okres pracy w leśnictwie, rolnictwie ochronie środowiska, parkach narodowych lub krajobrazowych, lub
  • co najmniej średnie leśne, rolne, w ochronie środowiska lub pokrewne oraz roczny okres pracy w leśnictwie, rolnictwie, parkach narodowych lub krajobrazowych, lub
  • wyższe prawnicze, lub
  • średnie oraz trzy lata służby w Policji, z jednoczesnym oświadczeniem, że kandydat nie został dyscyplinarnie wydalony ze służby w Policji, lub
  • co najmniej średnie oraz trzyletni staż w Polskim Związku Łowieckim.
pozostałe wymagania niezbędne:
  • ukończone 21 lat,
  • dobry stan zdrowia,
  • posiadanie obywatelstwa polskiego,
  • niekaralność,
  • korzystanie z pełni praw publicznych,
  • posiadanie prawa jazdy kat. B,
  • znajomość prawa łowieckiego i przepisów wykonawczych.

Wymagania dodatkowe
  • doświadczenie w stosowaniu przepisów prawa karnego procesowego,
  • dyspozycyjność,
  • dobra organizacja pracy,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • komunikatywność,
  • umiejętność obsługi komputera (MS Windows),
  • przeszkolenie w zakresie dostępu do informacji o klauzuli zastrzeżone.

Inne informacje

Wymagane dokumenty i oświadczenia:
CV i list motywacyjny
oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych
oświadczenie kandydata o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie
kopia dokumentów potwierdzających posiadanie wymaganego doświadczenia zawodowego
kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa lub oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego

Termin składania dokumentów:
07-07-2017

Inne informacje:
Wykonywanie pracy na ww. stanowisku możliwe będzie po ukończeniu z wynikiem pozytywnym przeszkolenia wg programu opracowanego przez ministra właściwego ds. środowiska w porozumieniu z ministrem właściwym ds. wewnętrznych.
Wzór wymaganych oświadczeń zamieszczony jest pod adresem:
Oświadczenia należy opatrzyć odręcznym podpisem wraz z datą.
Kandydaci zakwalifikowani do kolejnych etapów naboru zostaną powiadomieni o ich terminie telefonicznie, drogą
elektroniczną lub pocztową.
Wyniki naboru opublikowane będą po zakończeniu naboru w BIP WUW oraz w siedzibie Urzędu.
Oferty osób niezatrudnionych zostaną zniszczone po upływie 3 miesięcy od dnia zakończenia naboru.
Proponowane wynagrodzenie zasadnicze brutto: 2000 – 2200 zł.
Dodatkowe informacje, w tym o kolejnych etapach naboru, można uzyskać pod nr tel. 61 854 13 49 oraz 61 854 11 87

Wyślij swoją kandydaturę

Ogłoszenie wygasło, aplikowanie nie jest już możliwe.
Prosimy o dołączenie klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922)."

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.