Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Certyfikacja dla miast ISO 37120 – Smart City firmy Arcadis

Rząd Austrii przekaże 30 mln euro na Zielony Fundusz Klimatyczny ONZ

a+a-    Powrót       17 września 2019       Powietrze i klimat   

Austria jeszcze w bieżącym roku przekaże 30 mln euro na Zielony Fundusz Klimatyczny ONZ - poinformowała w poniedziałek minister ds. zrównoważonego rozwoju Maria Patek. Fundusz wspiera działania na rzecz ochrony klimatu w krajach rozwijających się.

- Po wystąpieniu USA z paryskiego porozumienia klimatycznego społeczność międzynarodowa musi się jeszcze bardziej jednoczyć. Dotrzymamy naszych płatności na Zielony Fundusz Klimatyczny i wniesiemy 30 mln euro - poinformowała Patek.

Podczas pierwszej rundy finansowania (lata 2015-2018) Austria przekazała 26 mln euro. Sprawujący obecnie władzę rząd przejściowy zadecydował o zwiększeniu tej kwoty o 4 mln euro. Jak tłumaczyła Patek, "kolejny rząd federalny będzie mógł dowolnie dostosować wkład państwa w miarę swoich możliwości i priorytetów". Wybory parlamentarne w Austrii odbędą się 29 września.

W przyszłym tygodniu odbędzie się szczyt klimatyczny organizowany przez Sekretarza Generalnego ONZ. Więcej tutaj.

Fundusz klimatyczny został założony przez 194 państwa podczas konferencji klimatycznej ONZ w 2010 roku w Cancun w Meksyku. Od 2020 roku ma on dysponować kwotą 100 mld dolarów rocznie na walkę ze skutkami zmian klimatu w krajach rozwijających się. Środki w gestii funduszu pochodzą zarówno ze źródeł publicznych, jak i prywatnych. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Wody opadowe trzeba zatrzymać i wykorzystać (18 października 2019)Wrocław wprowadza alarm klimatyczny (18 października 2019)KOBIZE: lasy w Polsce nie zapewnią nam neutralności klimatycznej (17 października 2019)Pierwsza w historii zielona kampania wyborcza za nami. Do czego zobowiązali się zwycięzcy? (14 października 2019)GOZ, związki endokrynnie czynne i neutralność klimatyczna. Rada UE wytycza kierunki (11 października 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony