Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Certyfikacja dla miast ISO 37120 – Smart City Arcadis

Rząd Austrii przekaże 30 mln euro na Zielony Fundusz Klimatyczny ONZ

a+a-    Powrót       17 września 2019       Powietrze i klimat   

Austria jeszcze w bieżącym roku przekaże 30 mln euro na Zielony Fundusz Klimatyczny ONZ - poinformowała w poniedziałek minister ds. zrównoważonego rozwoju Maria Patek. Fundusz wspiera działania na rzecz ochrony klimatu w krajach rozwijających się.

- Po wystąpieniu USA z paryskiego porozumienia klimatycznego społeczność międzynarodowa musi się jeszcze bardziej jednoczyć. Dotrzymamy naszych płatności na Zielony Fundusz Klimatyczny i wniesiemy 30 mln euro - poinformowała Patek.

Podczas pierwszej rundy finansowania (lata 2015-2018) Austria przekazała 26 mln euro. Sprawujący obecnie władzę rząd przejściowy zadecydował o zwiększeniu tej kwoty o 4 mln euro. Jak tłumaczyła Patek, "kolejny rząd federalny będzie mógł dowolnie dostosować wkład państwa w miarę swoich możliwości i priorytetów". Wybory parlamentarne w Austrii odbędą się 29 września.

W przyszłym tygodniu odbędzie się szczyt klimatyczny organizowany przez Sekretarza Generalnego ONZ. Więcej tutaj.

Fundusz klimatyczny został założony przez 194 państwa podczas konferencji klimatycznej ONZ w 2010 roku w Cancun w Meksyku. Od 2020 roku ma on dysponować kwotą 100 mld dolarów rocznie na walkę ze skutkami zmian klimatu w krajach rozwijających się. Środki w gestii funduszu pochodzą zarówno ze źródeł publicznych, jak i prywatnych. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Wiceminister Puda: więcej pieniędzy z UE na przeciwdziałanie zmianom klimatu (28 maja 2020)Słupsk: 175 tys. zł na projekt zbiornika retencyjnego (28 maja 2020)Miks energetyczny coraz bardziej zależny od gry rynkowej (26 maja 2020)Lasy Państwowe przez ponad 20 lat wydały na małą retencję ponad 900 mln zł (25 maja 2020)MK: finał prac nad programem wsparcia zakupu pojazdów elektrycznych (22 maja 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony