Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
01.12.2020 01 grudnia 2020

Główny Geolog Kraju: surowce wtórne należy uwzględnić w polityce surowcowej państwa

   Powrót       27 września 2019       Zrównoważony rozwój   

Główny Geolog Kraju Piotr Dziadzio zapowiedział w czwartek w Siedlcach weryfikację polityki surowcowej państwa i zmiany jej priorytetów, np. zadbanie o przyszłe źródła dostaw surowców.

- Przymierzamy się do ponownej weryfikacji polityki surowcowej państwa - mówił Dziadzio podczas Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego w Siedlcach. Jak podkreślał, chodzi o to, by polityka ta określała nie tylko potrzeby z punktu widzenia surowców, które są do dyspozycji teraz, ale też kierunków ich dostaw w przyszłości. - Chodzi o to, żeby przewidzieć przyszłe zjawiska geopolityczne i jak zabezpieczyć geograficznie dostawy - tłumaczył Główny Geolog Kraju. Jak dodał Dziadzio, „sensowna polityka surowcowa” powinna mieć horyzonty czasowe, a on sam myśli o kolejnych horyzontach: 2025, 2030, 2040 i 2050.

Podkreślał też, że w takiej polityce należy uwzględnić również surowce wtórne i odzysk kluczowych pierwiastków z opadów, oraz potraktować to jako surowce własne. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Norbert Lenkiewicz został powołany na Głównego Geologa (11 sierpnia 2020)Pokrętna ścieżka do zamknięcia obiegu (03 czerwca 2020)Priority first, czyli dlaczego ubocznym produktom spalania powinno przysługiwać pierwszeństwo (23 kwietnia 2020)Idą zmiany w zarządzaniu krajowymi zasobami surowcowymi (03 kwietnia 2019)Morawiecki: chcemy zwiększać wydobycie surowców (08 października 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony