Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Młodszy specjalista ds. komunikacji Eneris Surowce S.A.
Maszyna kompostująca Oklin GG02 firmy Interseroh Polska

Główny Geolog Kraju: surowce wtórne należy uwzględnić w polityce surowcowej państwa

a+a-    Powrót       27 września 2019       Zrównoważony rozwój   

Główny Geolog Kraju Piotr Dziadzio zapowiedział w czwartek w Siedlcach weryfikację polityki surowcowej państwa i zmiany jej priorytetów, np. zadbanie o przyszłe źródła dostaw surowców.

- Przymierzamy się do ponownej weryfikacji polityki surowcowej państwa - mówił Dziadzio podczas Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego w Siedlcach. Jak podkreślał, chodzi o to, by polityka ta określała nie tylko potrzeby z punktu widzenia surowców, które są do dyspozycji teraz, ale też kierunków ich dostaw w przyszłości. - Chodzi o to, żeby przewidzieć przyszłe zjawiska geopolityczne i jak zabezpieczyć geograficznie dostawy - tłumaczył Główny Geolog Kraju. Jak dodał Dziadzio, „sensowna polityka surowcowa” powinna mieć horyzonty czasowe, a on sam myśli o kolejnych horyzontach: 2025, 2030, 2040 i 2050.

Podkreślał też, że w takiej polityce należy uwzględnić również surowce wtórne i odzysk kluczowych pierwiastków z opadów, oraz potraktować to jako surowce własne. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Idą zmiany w zarządzaniu krajowymi zasobami surowcowymi (03 kwietnia 2019)Morawiecki: chcemy zwiększać wydobycie surowców (08 października 2018)Zanim złożysz wniosek o dotację na odwiert geotermalny (09 sierpnia 2018)Będą zachęty do rekultywacji terenów pogórniczych? (13 lipca 2018)Ustawa o odpadach zaszkodzi remediacji (26 czerwca 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony