Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Starszy specjalista w Zespole do spraw Współpracy i Nadzoru w Departamencie Nadzoru Geologicznego Ministerstwo Środowiska
Badania geologiczne i badania środowiska gruntowo-wodnego Remea

Nowy dyrektor Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych

a+a-    Powrót       02 czerwca 2020       Management   

Minister klimatu Michał Kurtyka powołał Krzysztofa Madaja na stanowisko dyrektora Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych.

Krzysztof Madaj jest absolwentem Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej w Bydgoszczy na Akademii Techniczno-Rolniczej (obecnie Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy) o specjalności technolog inżynierii chemicznej. Ukończył studia podyplomowe w zakresie Public Relation na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Obecnie kontynuuje studia podyplomowe Executive Master of Business Administration w Szkole Głównej Menedżerskiej w Warszawie.

Od 2005 roku związany z Zakładem Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych (ZUOP). Od 2011 r. pełnił funkcję Kierownika Działu Składowania odpowiedzialnego za prawidłowe funkcjonowanie Krajowego Składowiska Odpadów Promieniotwórczych w Różanie. W 2015 roku objął stanowisko zastępcy dyrektora ZUOP. Odpowiadał za koordynowanie, planowanie i nadzorowanie postępowania z odpadami promieniotwórczymi i wypalonym paliwem jądrowym w Zakładzie. Od początku pracy aktywnie zaangażowany w komunikację społeczną oraz edukację związaną z odpadami promieniotwórczymi, zwłaszcza w Różanie.

Czytaj: Statystyki sugerują, że przemysł jądrowy największy rozkwit może mieć już za sobą

Posiada uprawnienia wydane przez Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki wymagane na stanowiskach mających istotne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej, tj. kierownika zakładu unieszkodliwiania odpadów promieniotwórczych oraz kierownika składowiska odpadów promieniotwórczych.

Jest także członkiem Zespołu ds. opracowania i realizacji Krajowego Planu Postępowania z Odpadami i Wypalonym Paliwem Jądrowym oraz Stowarzyszenia Inspektorów Ochrony Radiologicznej.

Czytaj: Łukasz Młynarkiewicz prezesem Państwowej Agencji Atomistyki

Źródło: MK

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Ekolodzy z Białorusi alarmują, że państwo nie ma precyzyjnego planu dla odpadów z elektrowni jądrowej (16 stycznia 2019)Tereny pogórnicze i odpady promieniotwórcze w Polityce Surowcowej Państwa (29 marca 2018)Niepewna przyszłość elektrośmieci (17 kwietnia 2015)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony