Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Starszy specjalista w Departamencie Funduszu Niskoemisyjnego NFOŚiGW

Dotacje na rozwój elektromobilności: nabór wydłużony, możliwe nawet 100 proc. dofinansowanie

a+a-    Powrót       31 grudnia 2018       Transport   

Wsparcie działań jednostek samorządu terytorialnego niezbędnych do realizacji polityki elektromobilności jest celem programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w którym do rozdysponowania jest 10 mln zł. Powiaty, gminy oraz ich związki wnioski o dotacje mogą składać od 15 października 2018 r. do 4 lutego 2019 r.

Chodzi o program pn. Gepard II, Część 2) Strategia rozwoju elektromobilności, o którym więcej pisaliśmy tutaj.

Wysokość wsparcia jest zależna od wielkości miast. Dla małych i średnich przewidziano wsparcie w wysokości do 50 tys. zł, z kolei dla dużych – do 100 tys. zł. W przypadku pozostałych jednostek samorządu terytorialnego lub ich związków przy ustalaniu wysokości dofinansowania będzie brana pod uwagę liczba mieszkańców. Wszyscy wnioskodawcy mają szansę uzyskać dofinansowanie do 100 proc. kosztów kwalifikowanych.

Zapisy programu NFOŚiGW (który działa pod nadzorem Ministerstwa Środowiska) przewidują, że jeden wnioskodawca może złożyć jeden wniosek o dofinansowanie w formie dotacji. Ponadto dofinansowanie nie będzie udzielane na przedsięwzięcia, które uzyskały już wsparcie ze środków NFOŚiGW w ramach innych programów.

O wybranych działaniach polskich miast dotyczących zrównoważonego transportu można przyczytać w Przewodniku dobrych praktyk Eco-Miasto.

Żródło: NFOŚiGW

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Politechnika Wrocławska dzięki współpracy z Volvo realizować będzie doktoraty wdrożeniowe (11 lipca 2019)Węgierski rząd wesprze zakup niskoemisyjnych autobusów (09 lipca 2019)Przy A4 i S8 powstaną nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych (02 lipca 2019)Dofinansowanie z RPO na mobilny tester zgodności pojazdu elektrycznego i stacji ładowania ze standardami ISO (02 lipca 2019)MPiT: w Koninie powstanie zakład materiałów do baterii dla aut elektrycznych (01 lipca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony