Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Ekonomista/Ekonomistka - specjalista ds. transformacji energetycznej Fundacja Naukowa Instytut Badań Strukturalnych
System M - kompaktowe pompy ciepła nowej generacji firmy Glen Dimplex Polska

PowerUp! Rusza kolejna odsłona konkursu dla start-upów z dobrą energią

a+a-    Powrót       12 lutego 2019       Energia   

W poniedziałek ruszyły zgłoszenia do piątej edycji PowerUp!, podczas której kolejne zespoły powalczą o główną wygraną 50 000 euro i szansę na rozwój biznesu w skali globalnej. Konkurs organizowany przez InnoEnergy to największe tego typu wydarzenie dla start-upów z Europy Środkowo-Wschodniej, pracujących nad rozwiązaniami dla przemysłu, z obszarów takich jak m.in. energia, mobilność i szeroko rozumiane technologie smart.

Obok nagród pieniężnych, których wartość z roku na rok rośnie, PowerUp! daje swoim laureatom możliwość skorzystania z prestiżowego akceleratora biznesu. Program Highway® by InnoEnergy, podobnie jak w poprzednich edycjach, pomoże start-upom rozwinąć ich projekty i dostosować je do wymagań rynku. Zaproszeni do niego uczestnicy mogą liczyć na kompleksowe wsparcie, łączące w sobie mentoring i praktyczną pomoc w zakresie m.in. budowania zespołów, ochrony produktu czy dostępu do międzynarodowych klientów, a także finansowanie w wysokości nawet 150 000 euro.

Nagroda Clean Air Challange

Po raz pierwszy w historii PowerUp! przyznana zostanie nagroda specjalna Clean Air Challenge Award. Dodatkowe wyróżnienie ma w szczególny sposób podkreślić rangę tematu czystego powietrza, stanowiącego istotny element działalności InnoEnergy. Wszystkie start-upy, których technologie przyczyniają się do ograniczenie zanieczyszczenia powietrza mogą zgłosić swoją kandydaturę.

Z każdą kolejną edycją konkursu podwaja się liczba jego uczestników. Do rywalizacji w zeszłorocznym PowerUp! zgłosiło się blisko 300 kandydatów, gotowych zawalczyć o szansę na międzynarodowy rozwój biznesu. Wiele wskazuje na to, że trwająca do 11 marca rejestracja do tegorocznej edycji, zakończy się kolejnym sukcesem. Zauważalnie rośnie także liczba zgłoszeń przedsiębiorców, prezentujących już gotowy prototyp (z 28 w 2016 roku do 120 w ostatniej edycji), a nawet działający produkt czy funkcjonującą usługę (odpowiednio z 19 do 93).

- Rosnąca z roku na rok liczba uczestników oraz fakt, że zgłaszające się start-upy to coraz częściej firmy, które mają w swoim portfolio projekty na zaawansowanym etapie rozwoju świadczą o zwiększającej się rozpoznawalności i podnoszącym się prestiżu konkursu. Uczestnicy widzą realne korzyści z udziału w PowerUp!, otwierającym drzwi do rozwoju dla odważnych innowatorów z Europy Środkowo-Wschodniej, umożliwiając im dostęp do naszej międzynarodowej sieci partnerów biznesowychtłumaczy Jakub Miler, dyrektor generalny InnoEnergy Central Europe.

Jakie obszary projektów?

Do szczególnie pożądanych w konkursie rozwiązań - produktów lub usług - należą projekty z obszaru energii, mobilności, technologii czystego powietrza, ciepłownictwa, cleantech oraz technologii smart. Start-upy, które przejdą przez etap zgłoszeń, zostaną zaproszone do udziału w bootcampach, prowadzonych przez uznanych europejskich mentorów biznesowych. Warsztaty te przygotują uczestników do finałów krajowych oraz finału głównego, w których będą oni prezentować swoje pomysły ekspertom. Zwycięzca zostanie wyłoniony 21 maja w Krakowie podczas Impact'19 - jednego z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Europie Środkowo-Wschodniej.

- Dzięki zwycięstwu w zeszłorocznej edycji PowerUp!, mieliśmy okazję szerzej zaprezentować nasze rozwiązania i sprawdzić, z jakim zainteresowaniem przyjmie je rynek nowoczesnych technologii. Ponadto pozwoliło nam to pozyskać nowych partnerów biznesowych, jak również technologicznych - mówi Adam Komarnicki, CEO Indoorway, zwycięzcy polskiego finału PowerUp! 2018.

Zwycięzcą zeszłorocznej edycji konkursu został Zubax Robotics z Estonii, który zaprezentował rozwiązanie zmniejszające zużycie energii w silnikach elektrycznych pojazdów lotniczych.

Źródło: InnoEnergy

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Małymi krokami do wielkich zmian w energetyce (17 września 2019)ME: 76 proc. uprawnionych do zamrożonych cen prądu dopełniło formalności (17 września 2019)Wsparcie dla samorządów chcących realizować inwestycje, których celem jest obniżenie zużycia energii (17 września 2019)Uczniowie będą pilnować, by w szkole nie marnowała się energia (17 września 2019)MPiT chce uwolnić potencjał prosumentów. Który wariant wybierze? (16 września 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony