Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Referendarz w Zespole ds. Cyberbezpieczeństwa Ministerstwo Energii
OPTI-ENER – opiekun Twojego komfortu i… budżetu domowego firmy Hewalex

Ruszyła kolejna edycja konkursu PowerUp! dla start-upów

a+a-    Powrót       05 marca 2018       Energia   

Na początku marca ruszyły zgłoszenia do PowerUp! by InnoEnergy – czwartej edycji konkursu dla start-upów z sektora cleantech, obejmującego całą Europę Środkową. Konkurs stwarza szansę na rozwój biznesu oraz zaistnienie na rynku międzynarodowym.

Zwycięzcy konkursu, oprócz nagród finansowych, mogą liczyć na szansę dostępu do prestiżowego programu Highway® by InnoEnergy, przekształcającego pomysły i projekty w rynkową rzeczywistość. Oferuje on początkującym przedsiębiorcom zarówno finansowanie do wysokości 150 tys. euro, jak i szerokie wsparcie w zakresie rozwoju i ochrony produktu, budowy zespołów, dostępu do międzynarodowych klientów oraz zewnętrznych źródeł finansowania.

Jakub Miler, dyrektor generalny InnoEnergy Central Europe, tłumaczy, że tym, co wyróżnia PowerUp! spośród innych konkursów, jest nie tylko bogate doświadczenie, ale przede wszystkim biznesowe podejście organizatorów:

- Staramy się wskazywać rozwiązania i otwierać drzwi – InnoEnergy to wiodący akcelerator branży Cleantech, którego sukces bierze się stąd, że oprócz pieniędzy, inwestujemy naszą wiedzę oraz kontakty. Zarządzamy największym ekosystem innowacji na świecie, który liczy już ponad 320 członków. Wśród nich znajdują się wiodące przedsiębiorstwa energetyczne w Europie, ośrodki akademickie i badawcze, miasta oraz regiony. Do naszych udziałowców należą takie firmy jak Schneider Electric, EDF, AGH, RAFAKO czy Tauron.

Cel: poprawa środowiska

Organizator przypomina również, że na rynku energii szczególnie poszukiwane są obecnie rozwiązania z zakresu mobility, cyber security, smart city i energy storage. W spektrum zainteresowania są również technologie pozwalające na ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery i walkę ze smogiem. Zwycięzcą poprzedniej edycji konkursu został start-up HeatVentors z Węgier, który zaprezentował innowacyjny sposób magazynowania energii cieplnej, zajmujący o 90 proc. mniej powierzchni i pozwalający na oszczędność od 20 do 40 proc. energii.

- Zakres prezentowanych pomysłów był bardzo szeroki, ale co najważniejsze, każdy z nich może potencjalnie przyczynić się do poprawy czystości naszego środowiska. Bacznie przyglądamy się zaprezentowanym firmom i jestem pewna, że z niektórymi z nich nawiążemy bliższą współpracę – mówi Agnieszka Wasilewska-Semail, prezes firmy RAFAKO, partnera ubiegłorocznej edycji konkursu.

Finał główny konkursu PowerUp! w Pradze i kilkanaście finałów krajowych poprzedzone zostaną Bootcampami. Te unikatowe warsztaty z najlepszymi europejskimi mentorami biznesowymi pozwalają na weryfikację modelu biznesowego i szlifują umiejętności prezentacyjne uczestników.

Aby przystąpić do konkursu należy mieć prototyp produktu, zespół i do 15 kwietnia wypełnić formularz na stronie konkursowej: www.powerup.innoenergy.com.

Źródło: InnoEnergy

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Projekty dot. cyklu życia ogniw mają szansę na wsparcie finansowe (19 kwietnia 2019)14. Konferencja „Recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego” w maju w Warszawie (10 kwietnia 2019)Aplikacja pomoże znaleźć miejsce parkingowe dla autokarów (10 kwietnia 2019)Inteligentne miasta budują inteligentni mieszkańcy (10 kwietnia 2019)Na Podkarpaciu powstanie fabryka modułów fotowoltaicznych (02 kwietnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony