Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. sprzedaży ATMOTERM S.A.
2-dniowe szkolenie: Prawo ochrony środowiska i ustawy powiązane firmy Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER

Bytom: Zlikwidowano nielegalne wysypisko odpadów

a+a-    Powrót       11 stycznia 2019       Odpady   

Odpady różnego pochodzenia między innymi po stolarce drzwiowej i okiennej, styropianie oraz płytach meblowych, które zalegały w Miechowicach, dzięki interwencji pracowników PEC-u i strażników miejskich zostały usunięte.

Odpady zostały zauważone przez pracowników Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. oraz strażników miejskich, którzy prowadzili w tym rejonie patrol interwencyjny. Dzięki szybkiej interwencji udało się ustalić zarządcę terenu, zobowiązując go jednocześnie do usunięcia nielegalnych odpadów. Odpady, wśród których były między innymi styropiany, płyty meblowe oraz pozostałości po stolarce drzwiowej i okiennej zostały usunięte, a teren uprzątnięty.

- Podejmujemy wszystkie możliwe działania, aby zapobiegać zwożeniu do naszego miasta kolejnych ton śmieci. W przypadku zaś kiedy służby miejskie wykryją nielegalne składowiska odpadów, dążymy do ustalenia, kto jest za nie odpowiedzialny, aby jak najszybciej zostały one usunięte – mówi Waldemar Gawron, zastępca prezydenta Bytomia.

Źródło: Urząd Miasta Bytomia

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

RDF czeka na swoją szansę, a przedsiębiorstwa czekają na RDF (17 stycznia 2019)Ekolodzy z Białorusi alarmują, że państwo nie ma precyzyjnego planu dla odpadów z elektrowni jądrowej (16 stycznia 2019)Projekt noweli ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wraca na rządową agendę. Co się zmieniło? (15 stycznia 2019)Dlaczego i o ile wzrosną opłaty za odbiór odpadów? (15 stycznia 2019)Warunkowy areszt za nielegalne gromadzenie niebezpiecznych odpadów na terenie wyrobiska Dąbrówka Strumiany (14 stycznia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony