Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Przydomowa stacja ładowania samochodów elektrycznych ELVI HomeLine firmy Engie
EVBox BusinessLine - stacja ładowania samochodów elektrycznych dla odbiorców biznesowych firmy Engie

Carsharing w Katowicach przed COP24

a+a-    Powrót       16 maja 2018       Transport   

ING Bank Śląski i grupa energetyczna Tauron rozpoczęły współpracę służącą rozwojowi elektromobilności. Jeszcze w tym roku rozpocznie się pilotażowy projekt obu firm, w ramach którego w Katowicach powstaną punkty ładowania aut elektrycznych i system carsharingu takich pojazdów. Inicjatorzy przedsięwzięcia chcą, by projekt ruszył przed zaplanowanym na grudzień w Katowicach szczytem klimatycznym ONZ – COP24.

Zachęcamy do lektury artykułów w naszym Temacie Miesiąca: Elektromobilność.

List intencyjny w sprawie wspólnych działań w sferze elektromobilności szefowie ING Banku Śląskiego i Tauronu podpisali we wtorek podczas trwającego w Katowicach Europejskiego Kongresu Gospodarczego oraz towarzyszących kongresowi European Startup Days – w ramach tego wydarzenia prezentowane są również nowatorskie rozwiązania energetyczne.

W ramach prowadzonych projektów badawczo-rozwojowych i współpracy ze startupami grupa Tauron rozwija w ostatnim czasie technologie, które będą użyteczne na tworzącym się rynku elektromobilności- chodzi m.in. o rozwiązania dla magazynowania energii czy balansowania mocy w sieci ładowarek. Tauron jest również zaangażowany w prace nad stworzeniem polskiego samochodu elektrycznego, posiadając udziały w spółce ElectroMobilityPoland. Grupa realizowała też pilotaże testujące rozwiązania z zakresu elektrycznej mobilności w komunikacji miejskiej i użytkowania pojazdów elektrycznych we flotach firmowych.

Prezes ING Banku Śląskiego Brunon Bartkiewicz poinformował, że ING zamierza aktywnie uczestniczyć w kreowaniu rynku samochodów elektrycznych i towarzyszącej infrastruktury, dzieląc się również swoimi międzynarodowymi doświadczeniami w tym zakresie. ING uczestniczy m.in. w testowaniu rozwiązań dla carsharingu elektrycznych aut i platform wspierających rozwój tzw. smart mobilności. - Wokół elementów związanych z czystą, zieloną, energią będą w najbliższym czasie przechodziły kolosalne zmiany. Firmy, które dzisiaj nie będą odchodzić od tzw. brunatnej energii, za chwilę – sądzę, że w ciągu najbliższych pięciu lat - zostaną dotknięte kosztami finansowymi o wielkiej skali – ocenił Bartkiewicz.

W ubiegłym tygodniu grupa ING opublikowała raport o elektromobilności, przygotowany wspólnie z firmą doradczą EY. Więcej o raporcie można przeczytać tutaj. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Minister Kowalczyk na pierwszym spotkaniu otwierającym Dialog Talanoa (11 grudnia 2018)Poznań: Przybędzie 21 nowych autobusów elektrycznych (07 grudnia 2018)Co mają Chiny do bezemisyjnego transportu w UE? (06 grudnia 2018)Raport: 31 proc. komunikacji publicznej w miastach jest zelektryfikowane (05 grudnia 2018)Polska i Bank Światowy powołują podczas COP24 fundusz elektromobilności (04 grudnia 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony
20 przykładów dobrych praktyk polskich gmin - pobierz Przewodnik ECO-MIASTO