Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose

Temat Miesiąca: Elektromobilność

Wzorem tematu o zagospodarowaniu odpadów otwieramy drugie wydanie Tematu Miesiąca. Tym razem skupimy się na elektromobilności i paliwach alternatywnych. Rozpoczynamy krótkim filmem m.in. o tym, jak przedłużyć życie akumulatorów o 5 lat. Stawiamy 8 warunków, które należy spełnić, by elektromobilność rozwijała się w sposób zrównoważony. Zaproszeni przez nas eksperci mówią o polskim samochodzie elektrycznym, recyklingu akumulatorów i oceniają pomysł wykorzystania samochodów dla bilansowania sieci energetycznej. W autorskich tekstach podsumowujemy zmiany wprowadzone ustawą o elektromobilności, problem dostaw energii i paliw dla pojazdów alternatywnych oraz stan infrastruktury w Polsce. Ponadto ukazujemy energochłonność procesu produkcji samochodów elektrycznych oraz obecne w polskich miastach systemy carsharingu. Zapraszamy do lektury!

Infografika8 niezbędnych warunków, by elektromobilność była ekologiczna  Reportaż wideoElektryczne motory i drugie życie akumulatorów - czystsza elektromobilność?
Dostępność stacji ładowania warunkiem rozwoju elektromobilności Stacja ładowania w domu, w pracy, na parkingu i w galerii handlowej - użytkownicy samochodów elektrycznych czekają na rozpowszechnienie ogólnodostępnej infrastruktury, przenoszącej stacje benzynowe do lamusa. Rozwiązanie EVBox wychodzi naprzeciw takiej wizji. - Reportaż promocyjny