Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Koordynatorka/koordynator projektów Fundacji Sendzimira Fundacja Sendzimira
Prawo ochrony środowiska - prestiżowe studia podyplomowe Uczelnia Łazarskiego

COP24: Można już zgłaszać zapotrzebowanie na biura

a+a-    Powrót       20 września 2018       Zrównoważony rozwój   

W Katowicach wybudujemy pod kątem szczytu klimatycznego COP24 prawdziwe konferencyjne miasto. Prace rozpoczną się 1 października i potrwają do 23 listopada – zapowiedział we wtorek wiceprezes Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP) Tomasz Kobierski.

- Wybudujemy prawdziwe konferencyjne miasto, wybudujemy ponad 40 tys. m kw. dodatkowej powierzchni konferencyjnej, gdzie zorganizujemy zarówno przestrzenie do debaty, jak i przestrzenie do pracy w postaci biur konferencji, jak również przestrzenie wypoczynku, przestrzenie cateringowe – w pełni wyposażone w infrastrukturę wideo, wszystkie sieci komputerowe i infrastrukturę energetyczną - wyliczał Kobierski.

Zaznaczył, że wszystkie prowadzone już przez MTP czynności są zgodne z harmonogramem zawartym w podpisanej na początku września br. umowie z Ministerstwem Środowiska. Na tej podstawie od 1 października mieszkańcy Katowic będą już obserwowali zmiany w Strefie Kultury, gdzie będą powstawały pierwsze konstrukcje tymczasowe. Całość przygotowanego terenu ma zostać przekazana Ministerstwu do 23 listopada br., a ONZ - do 2 grudnia.

Zapotrzebowanie na przestrzenie biurowe

- Otwarte są już portale rejestracyjne dla zapotrzebowania na biura, które cieszą się dużym zainteresowaniem, sporo delegacji zagranicznych już taki akces zgłosiło. Otwarty będzie portal rekrutacyjny dla tych mieszkańców Katowic i Śląska, którzy będą chcieli z nami współpracować na terenie konferencji – w różnych profesjach zajmując się różnymi obowiązkami. Współpracujemy też ze służbami, policją, strażą pożarną, aby wszystko tu było bezpiecznie i profesjonalnie przygotowane - zapewnił Kobierski.

Katowickie MCK może jednocześnie przyjąć 15 tys. osób. Główna hala wielofunkcyjna o powierzchni ponad 8 tys. m kw. (z możliwością podziału na trzy części) może pomieścić do 12 tys. osób. Ponadto na 34 tys. metrów kwadratowych MCK mieści się m.in. 26 sal konferencyjnych oraz sala audytoryjna na 600 osób i sala balowa z możliwością podziału na trzy mniejsze sale. W obiekcie odbywa się ponad 200 wydarzeń rocznie. Połączony z MCK krytym przejściem Spodek ma powierzchnię użytkową 29,5 tys. kw. i widownię głównej hali mieszczącą ponad 11 tys. miejsc siedzących (w tym blisko 7,8 tys. miejsc stałych). (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Pokryzysowa odbudowa gospodarki oczami unijnych ministrów środowiska (25 czerwca 2020)Przełożona konferencja klimatyczna ONZ odbędzie się w listopadzie 2021 r. (29 maja 2020)Nie ma sprawiedliwej transformacji energetycznej bez wyznaczenia daty odejścia od węgla (20 marca 2020)Nowy wiceprezes zarządu NFOŚiGW (10 marca 2020)Szczyt klimatyczny COP25 zakończył się bez porozumienia (16 grudnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony