Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Prawo ochrony środowiska - prestiżowe studia podyplomowe Uczelnia Łazarskiego
EKO Pożyczka „Nasza Woda” na zapobieganie i niwelowanie skutków suszy BOŚ Bank S.A.

Wakacyjne wyzwanie dla przedszkolaków – Veoliada

a+a-    Powrót       15 września 2020       Zrównoważony rozwój       Artykuł promocyjny   

Czas izolacji to nie tylko ograniczone możliwości aktywnego spędzania czasu. Z powodu zawieszonych wydarzeń sportowych mieliśmy też znacznie mniej okazji do przeżywania wspaniałych, sportowych emocji. Dzięki Olimpiadzie Przedszkolaków on-line, dzieci znowu miały możliwość wspólnej zabawy i współzawodnictwa.

Gra komputerowa, a może szkolenie? Jak zaangażować lokalną społeczność oraz skutecznie edukować w kwestiach efektywności energetycznej czy działań w dobie zmian klimatu, opowiada nam Izabela Rakuć-Kochaniak, prezes Fundacji Veolia Polska - więcej tutaj.

Długie tygodnie, a nawet miesiące izolacji społecznej na stałe zmieniły naszą rzeczywistość. Pojawiło się wiele ograniczeń i związanych z nimi wyzwań w życiu prywatnym i zawodowym. Z wieloma wyzwaniami musiały się zmierzyć również dzieci. Czas izolacji to znacznie mniej ruchu, tak bardzo potrzebnego najmłodszym na co dzień. To też brak okazji do wspólnego przeżywania sportowych emocji. Choć dzieci nie mogły jeszcze spotkać się w jednym miejscu, Grupa Veolia w Polsce przygotowała dla nich wakacyjną przygodę.

Veoliada – Olimpiada Przedszkolaków on-line to sportowe wyzwanie, w czasie którego maskotka Sportowej Akademii Veolia Junior – SAVuś wprowadziła dzieci do świata dyscyplin olimpijskich.

Czytaj też: Dzieci także są odpowiedzialne za otaczającą je przestrzeń

Placówki biorące udział w inicjatywie otrzymały gotowe materiały do pracy z dziećmi – filmiki z zabawami ruchowymi, wzbogacone o wartość edukacyjną, czy karty pracy, dzięki którym przedszkolaki poznały 6 dyscyplin sportowych. W jednym z filmów wystąpił nawet gość specjalny - olimpijczyk z Rio de Janeiro – Filip Wypych, a łączna liczba wyświetleń wszystkich video wyniosła blisko 5,5 tys.

Dodatkowo, przedszkola z Chrzanowa, Hrubieszowa, Łodzi, Poznania, Sierpca, Szczytna, Tarnowskich Gór, Warszawy, Zamościa i Zgorzelca, zmierzyły się w konkursie. Na trzy zwycięskie placówki z każdego miasta czekają nagrody o wartości 500 zł dla pierwszego miejsca oraz 250 zł dla drugiego i trzeciego miejsca.

Źródło: Fundacja Veolia Polska

Eco-MiastoTekst powstał w ramach projektu Eco-Miasto, którego celem jest rozpowszechnienie i wdrażanie w polskich gminach dobrych praktyk w zrównoważonym rozwoju. Projekt organizowany jest przez Ambasadę Francji w Polsce, Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Teraz Środowisko.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Program Czyste Powietrze 3.0. i wskaźniki dostępności zieleni. II dzień Międzynarodowej Konferencji Eco-Miasto (23 września 2020)Konferencja Eco-Miasto, czyli słów kilka o transformacji miast (23 września 2020)Które miasta dołączyły do grona zwycięzców konkursu Eco-Miasto? (21 września 2020)W perspektywie dekady miks energetyczny będzie znacznie bardziej zróżnicowany (16 września 2020)Wielki skok Veolii na Suez? Oferta złożona Engie jest ważna do 30 września (04 września 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony