Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista/ka ds. magazynowania energii Fundacja WWF Polska
QS1: Jednofazowy mikroinwerter dedykowany dla 4 modułów PV o łącznej mocy 1200W APsystems

Kaźmierski: Polska może mieć problem z osiągnięciem celu OZE w 2020 r.

a+a-    Powrót       17 maja 2018       Energia   

Polska może mieć problem ze zrealizowaniem celów OZE wynikających z unijnej polityki klimatycznej – wynika ze słów dyrektora departamentu energii odnawialnej w ministerstwie energii Andrzeja Kaźmierskiego.

- Ogólny cel OZE może być naruszony przez transport, jest bowiem problem biopaliw. Biopaliw pierwszej generacji nie można dodać więcej niż jest to technicznie możliwe, a drugiej generacji nie ma na rynku - powiedział dziennikarzom Kaźmierski, w kuluarach Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Czy wystarczy być "blisko"?

Dodał, że z analiz wynika, że w przypadku elektroenergetyki cel OZE zostanie osiągnięty albo będzie do tego „blisko”. - Być może energetyka zrealizuje go kilka miesięcy później. W budowie jest tyle, ile potrzeba do realizacji celu. Opóźnienia trwających budów nie będą problemem. Problem będzie, jeśli nie zaczniemy tych budów - powiedział dyrektor.

Kaźmierski poinformował, że nie wiadomo, czy i jakie mogą być konsekwencje finansowe niedotrzymania celu OZE.

O możliwych konsekwencjach niewypełnienia zobowiązań w zakresie udziału OZE w miksie energetycznym eksperci dyskutowali już rok temu podczas spotkania branżowego.

Celem dla Polski jest 15-proc. udział OZE w końcowym zużyciu energii brutto w 2020 roku. (PAP Biznes)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

V edycja programu stażowego Energia dla Przyszłości (24 czerwca 2020)V Forum Pelletu wraz I Kongresem Biomasy już wkrótce (22 czerwca 2020)Ponad 10 GW mocy z OZE (22 czerwca 2020)Wyniki pierwszej tegorocznej aukcji na premię kogeneracyjną (16 czerwca 2020)Demokracja energetyczna i oddolne budowanie bezpieczeństwa energetycznego niedostrzeżone w KPEiK. Część 2 (12 czerwca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony