Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. ochrony środowiska i sprawozdawczości – docelowo Koordynator Zespołu Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z
SklepSUEZ.pl - podstawiamy kontener na odpady pod Twój dom - i masz to z głowy! firmy SUEZ

10. Konferencja Paliwa z odpadów w marcu

a+a-    Powrót       31 stycznia 2020       Odpady       Artykuł promocyjny   

Przed nami jubileuszowa, 10. edycja Konferencji Paliwa z odpadów, która odbędzie się w dniach 17-19 marca br. w Hotelu Novotel Katowice Centrum. Konferencja została objęta Patronatem Honorowym Ministra Klimatu, Michała Kurtyki.

Energetyczne i bezpieczne środowiskowo wykorzystanie odpadów poprzez wytwarzanie z nich paliw o stabilnych parametrach jakościowych jest ważnym zagadnieniem we współczesnym systemie gospodarki odpadami. Na szczeblu krajowym nadal trwają dyskusje na temat możliwości energetycznego wykorzystania paliw z odpadów. Specjaliści z branży wskazują na problemy z zagospodarowaniem RDF, które będą tym większe, im nasze technologie separacyjne będą lepsze. 

Od dłuższego czasu cała branża odpadowa zadaje sobie pytanie – co będzie dalej z paliwem alternatywnym i jego wykorzystaniem w systemie gospodarki odpadami w naszym kraju? Jak prognozować jakość SRF w perspektywie 10 lat – w świetle zmian zarówno stylu życia Polaków jak i wymagań prawnych? Jakie projekty pozwolą na rozwiązanie problemu z rosnącą ilością paliwa alternatywnego? Na te pytania odpowiemy już w marcu w Katowicach.

Główne cele konferencji:

  • Przedstawienie aktualnej sytuacji paliw z odpadów, w tym aspektów prawnych oraz perspektyw wykorzystania
  • Oszacowanie ilości RDF na rynku odpadów
  • Omówienie problemów związanych z frakcją RDF na polskim runku odpadów – brak zbytu, problemy z magazynowaniem
  • Modernizacje RIPOK-ów i przystosowanie ich do produkcji paliw alternatywnych
  • Wymiana doświadczeń nt. wytwarzania i zagospodarowania paliw z odpadów
  • Przedstawienie potencjału produkcji RDF z zużytych opon

Konferencja skierowana jest do samorządów, firm przetwarzających i transportujących odpady, zakładów przetwarzania i instalacji komunalnych, firm produkujących i odbierających RDF, przedstawicieli cementowni a także zakładów termicznego przekształcania odpadów oraz przedsiębiorstw branży ciepłowniczej i energetycznej.

Strona konferencji: paliwazodpadow.abrys.pl/

Rejestracja na konferencję: paliwazodpadow2020.konfeo.com/pl/groups

Źródło: Abrys

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

IX Forum Biomasy, Pelletu i Paliw Alternatywnych w Przemyśle, Ciepłownictwie i Energetyce w marcu (07 lutego 2020)IX Forum Spalania Biomasy i Odpadów w marcu (21 stycznia 2020)Koniec tanich odpadów, więc wybudujmy spalarnię… (20 listopada 2019)Spalarnie czarno na białym, czyli jak surowce wtórne idą z dymem (07 października 2019)Wszystko sprowadza się do selektywnej zbiórki (10 września 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony