Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Badania geologiczne i badania środowiska gruntowo-wodnego Remea
Kompleksowa linia technologiczna do recyklingu odpadów Pronar

10. Konferencja Paliwa z odpadów w marcu

a+a-    Powrót       31 stycznia 2020       Odpady       Artykuł promocyjny   

Przed nami jubileuszowa, 10. edycja Konferencji Paliwa z odpadów, która odbędzie się w dniach 17-19 marca br. w Hotelu Novotel Katowice Centrum. Konferencja została objęta Patronatem Honorowym Ministra Klimatu, Michała Kurtyki.

Energetyczne i bezpieczne środowiskowo wykorzystanie odpadów poprzez wytwarzanie z nich paliw o stabilnych parametrach jakościowych jest ważnym zagadnieniem we współczesnym systemie gospodarki odpadami. Na szczeblu krajowym nadal trwają dyskusje na temat możliwości energetycznego wykorzystania paliw z odpadów. Specjaliści z branży wskazują na problemy z zagospodarowaniem RDF, które będą tym większe, im nasze technologie separacyjne będą lepsze. 

Od dłuższego czasu cała branża odpadowa zadaje sobie pytanie – co będzie dalej z paliwem alternatywnym i jego wykorzystaniem w systemie gospodarki odpadami w naszym kraju? Jak prognozować jakość SRF w perspektywie 10 lat – w świetle zmian zarówno stylu życia Polaków jak i wymagań prawnych? Jakie projekty pozwolą na rozwiązanie problemu z rosnącą ilością paliwa alternatywnego? Na te pytania odpowiemy już w marcu w Katowicach.

Główne cele konferencji:

  • Przedstawienie aktualnej sytuacji paliw z odpadów, w tym aspektów prawnych oraz perspektyw wykorzystania
  • Oszacowanie ilości RDF na rynku odpadów
  • Omówienie problemów związanych z frakcją RDF na polskim runku odpadów – brak zbytu, problemy z magazynowaniem
  • Modernizacje RIPOK-ów i przystosowanie ich do produkcji paliw alternatywnych
  • Wymiana doświadczeń nt. wytwarzania i zagospodarowania paliw z odpadów
  • Przedstawienie potencjału produkcji RDF z zużytych opon

Konferencja skierowana jest do samorządów, firm przetwarzających i transportujących odpady, zakładów przetwarzania i instalacji komunalnych, firm produkujących i odbierających RDF, przedstawicieli cementowni a także zakładów termicznego przekształcania odpadów oraz przedsiębiorstw branży ciepłowniczej i energetycznej.

Strona konferencji: paliwazodpadow.abrys.pl/

Rejestracja na konferencję: paliwazodpadow2020.konfeo.com/pl/groups

Źródło: Abrys

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Polskie ciepłownictwo i przemysł energochłonny na zakręcie (21 września 2020)W perspektywie dekady miks energetyczny będzie znacznie bardziej zróżnicowany (18 września 2020)Raport IJ: inwestycje w energetyce mogą zasilić polski PKB o 200-300 mld zł (20 lipca 2020)W Tarnowie powstanie instalacja kogeneracyjna produkująca energię z odpadów (15 czerwca 2020)Polscy naukowcy mają sposób na UPS-y. Wskazują na korzyści ekonomiczne i środowiskowe (29 maja 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony