Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. społecznych aspektów zmian klimatu w zakresie merytorycznych przygotowań PL do udziału w konferencji COP24 Outworking
Świadectwa weryfikacji ETV dla innowacyjnych technologii i urządzeń dla gospodarki wodno-ściekowej firmy JWTŚ-IETU

Kongres ENVICON Environment w tym roku w Warszawie

a+a-    Powrót       17 października 2018       Zrównoważony rozwój   

Jedno z najważniejszych wydarzeń dotyczących ochrony środowiska, czyli Kongres ENVICON Environment(1), czeka w tym roku premiera w Warszawie, w nowym terminie i rozszerzonej formule. Kończą się prace nad programem i organizacją wydarzenia, które będzie trwało aż 3 dni: od 28 do 30 listopada br. Udział w kongresie już potwierdził minister środowiska Henryk Kowalczyk, który objął wydarzenie patronatem. Kongres ENVICON Environment odbędzie się w tym roku w ramach wydarzeń poprzedzających Szczyt Klimatyczny COP24.

Kongres tradycyjnie rozpocznie się sesją inauguracyjną z przedstawicielami administracji publicznej najwyższych szczebli, którzy zajmą stanowisko w najbardziej istotnych kwestiach dotyczących ochrony środowiska.

Trzy dni debat

28 listopada, pierwszego dnia spotkania, po sesji otwierającej, odbędą się trzy sesje: na temat gospodarki odpadami, gospodarki wodnej oraz innowacyjnej gminy. Pierwsza będzie poświęcona takim zagadnieniom, jak plany i cele gospodarki odpadami, możliwości finansowania, monitoring odpadów oraz rozporządzenia Komisji Europejskiej. Sesja gospodarki wodnej będzie koncentrować się na aspektach prawnych i zarządzaniu w przedsiębiorstwach wod-kan. Prelegenci sesji „Innowacyjna gmina” omówią natomiast najważniejsze dla gmin obszary ochrony środowiska.

Drugiego dnia uczestnicy będą mogli wziąć udział w sesjach omawiających tematy energii z odpadów, ochrony powietrza oraz start-upów i innowacji. Ta ostatnia zostanie zorganizowana po raz pierwszy, najprawdopodobniej w formie start-up battle, czyli konkursu na najciekawszy pomysł w dziedzinie ochrony środowiska. Trwają poszukiwania start-up'owych przedsięwzięć, które chciałyby zaprezentować się podczas imprezy. Tego dnia odbędzie się także Forum Rady RIPOK, czyli otwarte posiedzenie Rady Regionalnych Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych.

Trzeci dzień w całości zarezerwowano na gospodarkę obiegu zamkniętego. Do udziału w sesji zostali zaproszeni prelegenci reprezentujący zarówno administrację odpowiedzialną za wytyczne dla GOZ-u, jak i urzędy, instytucje i organizacje, które z powodzeniem działają w tym obszarze, realizując wartościowe projekty.

Źródło: ABRYS

Przypisy

1/ Więcej informacji o Kongresie na stronie:
http://www.envicon.abrys.pl

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

EBI wspiera przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym (02 listopada 2018)Koniec dofinansowań dla spalarni coraz bliżej (26 października 2018)10 mln zł dla Banków Żywności na zapobieganie marnotrawieniu jedzenia (01 października 2018)Certyfikacja uwzględnia każdy etap cyklu życia produktu (26 września 2018)Postęp na drodze do Zero Waste (25 września 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony