Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
CATCH-ME wspólne przejazdy do pracy firmy CATCH-ME
c-trace: Redukcja kosztów odbioru odpadów dzięki nowoczesnym rozwiązaniom IT firmy c-trace Sp. z o.o.

Trwają konsultacje Programu Rozwoju Odrzańskiej Drogi Wodnej – Kanał Śląski

a+a-    Powrót       30 sierpnia 2019       Woda   

W środę w sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbyła się konferencja otwierająca III samorządowe konsultacje w ramach prac nad Programem Rozwoju Odrzańskiej Drogi Wodnej, które są dedykowane koncepcji Kanału Śląskiego. Koncepcja Kanału Śląskiego obejmuje nowe połączenie wodne, które połączy Odrę w okolicach Kędzierzyna-Koźla i Wisłę w okolicach Oświęcimia.

W wystąpieniu otwierającym konferencję, wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Grzegorz Witkowski podkreślił, że celem Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej jest prowadzenie racjonalnej gospodarki wodnej. Minister wskazał, że w regionie związanym z górnictwem należy poświęcić szczególną uwagę kwestiom zapewnienia wystarczającej ilości i jakości wody z uwzględnieniem skomplikowanych stosunków wodnych w związku z funkcjonowaniem kopalni. W opinii wiceministra Kanał Śląski w dłuższej perspektywie jest szansą na poprawę jakości życia mieszkańców, gdyż jego funkcje mogą wykraczać daleko poza korzyści transportowe.

Główną częścią konferencji była sesja robocza przygotowana i prowadzona przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, głównego partnera ministerstwa w zakresie analiz technicznych opracowywanych na potrzeby Programu Rozwoju Odrzańskiej Drogi Wodnej. Uczestnicy zostali zapoznani z wynikami analiz hydrogeologicznych wykonanych przez Państwowy Instytut Geologiczny. Wyniki prac zostały przedstawione na mapach obrazujących potencjalne trasy kanału.

Konsultacje do 6 września

Do udziału w konsultacjach zostały zaproszone wszystkie jednostki samorządu terytorialnego w obszarze potencjalnych tras kanału. W konferencji wzięło udział ponad 150 osób z samorządów, instytucji naukowych i badawczych, sektora przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych, a także administracji publicznej. Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego.

Prosimy o wypełnienie formularza uwag i wysłanie najpóźniej do 6 września 2019 r., wyłącznie elektronicznie na adres: monika.wyszomirska@mgm.gov.pl.

Materiały są dostępne na stronie MGMiŻŚ.

Źródło: MGMiŻŚ

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Polder Żelazna – kolejny krok, przetarg w październiku (19 września 2019)Sejm przyjął ustawę o wsparciu armatorów śródlądowych (01 sierpnia 2019)Mazurskie samorządy apelują do rządu o pomoc w realizacji inwestycji wodnych (16 lipca 2019) Postępy prac modernizacyjnych Kanału Gliwickiego (24 czerwca 2019)Koncepcja przebudowy inwestycji na jeziorze Jamno coraz bliżej (14 czerwca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony