Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Inspektor ds. ochrony roślin i techniki Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa
Outsourcing, audyt, sprawozdania i pozwolenia środowiskowe firmy OŚ-EKO

Konsultacje publiczne ws. kukurydzy GMO

a+a-    Powrót       09 lutego 2018       Ryzyko   

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że rozpoczęły się konsultacje publiczne i uzgodnienia międzyresortowe projektu rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie zakazu stosowania materiału siewnego odmian kukurydzy MON 810(1).

Ministerstwo informuje również, że zakończone zostały prace nad projektem rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie zakazu obrotu materiałem siewnym odmian kukurydzy MON 810(2). Projekt ten został skierowany do Komisji Europejskiej w dniu 9 września 2017 r. z informacją o zamiarze wprowadzenia zakazu obrotu dla tych samych odmian kukurydzy MON 810, dla których w Polsce obowiązuje już zakaz stosowania materiału siewnego. Komisja Europejska nie zajęła stanowiska w okresie trzech miesięcy. Tym samym projekt rozporządzenia może zostać przedstawiony do rozpatrzenia przez Radę Ministrów.

KE wydała pozytywną decyzję o dopuszczeniu do obrotu kukurydzy MON 810 w ubiegłym roku. Pisaliśmy o tym tutaj.

Źródło: MRiRW

Przypisy

1/ Projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie zakazu stosowania materiału siewnego odmian kukurydzy MON 810. Projekt jest dostępny pod adresem:
http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12308000
2/ Projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie zakazu obrotu materiałem siewnym odmian kukurydzy MON 810. Projekt jest dostępny pod adresem:
http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12297904

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Genetyka i ochrona zasobów przyrodniczych od października na Uniwersytecie w Gdańsku (07 maja 2018)Rezultaty prac nad zamiennikami pasz GMO i chemicznych środków ochrony roślin (26 kwietnia 2018)KE chce zwiększyć zaufanie do badań nad bezpieczeństwem żywności (12 kwietnia 2018)Parlament Europejski dąży do zaostrzenia zasad produkcji ekologicznej (11 kwietnia 2018)Projekt: zakaz pasz GMO od 2024 roku (27 marca 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony