Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Student/stażysta do wprowadzania danych Energomix Sp. zo. o.
Aplikacja Isover, czyli jak zrozumieć i obliczyć swoje potrzeby izolacyjne firmy Saint-Gobain

Nowy podział obowiązków w resorcie energii

a+a-    Powrót       13 kwietnia 2018       Energia   

Wiceminister energii Tadeusz Skobel nadzoruje energetykę jądrową, a wiceminister Grzegorz Tobiszowski - odnawialną po zdymisjonowanym wiceministrze Andrzeju Piotrowskim - wynika z rozporządzenia ministra energii.

W rozporządzeniu napisano, że Tadeusz Skobel [na zdjęciu – przyp. red.] realizuje zadania związane z wykorzystaniem energii jądrowej na potrzeby społeczno - gospodarcze kraju, w tym wynikające z wdrażania Programu polskiej energetyki jądrowej i nadzoruje departament energii jądrowej.

Z kolei Tobiszowski realizuje zadania związane z sektorem odnawialnych źródeł energii, w tym biokomponentów i biopaliw ciekłych oraz absorpcji dwutlenku węgla i nadzoruje departament energii odnawialnej i rozproszonej. Premier Mateusz Morawiecki zdymisjonował Andrzeja Piotrowskiego, który wcześniej był odpowiedzialny za OZE, w ramach ograniczania liczby wiceministrów w rządzie.

Tobiszowski zajmie się też restrukturyzacją górnictwa

Ministerstwo Energii powołało też Komitet Sterujący ds. górnictwa, który ma oceniać postęp procesu restrukturyzacji sektora i poszczególnych spółek węglowych. W skład komitetu wchodzą: sekretarz stanu w ME Grzegorz Tobiszowski jako przewodniczący, dwóch przedstawicieli resortu energii, jeden przedstawiciel Agencji Rozwoju Przemysłu Oddział w Katowicach, dwóch przedstawicieli strony społecznej. (PAP Biznes)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Dalkia łączy pod swoją marką polskie spółki zależne (21 września 2018)COP24: Można już zgłaszać zapotrzebowanie na biura (20 września 2018)Coraz bliżej synchronizacji systemów elektroenergetycznych państw bałtyckich z Europą Zachodnią (19 września 2018)Ceny za emisję CO2 spadły, ale nie na długo (17 września 2018)Czy transport ciężki stać na efektywność paliwową? (07 września 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony