Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. Dystrybucji Energii Elektrycznej Energomix Sp. zo. o.
Opracowania, pozyskiwanie dofinansowań, strategiczne dokumenty, konsulting firmy Ekodialog

Nowy podział obowiązków w resorcie energii

a+a-    Powrót       13 kwietnia 2018       Energia   

Wiceminister energii Tadeusz Skobel nadzoruje energetykę jądrową, a wiceminister Grzegorz Tobiszowski - odnawialną po zdymisjonowanym wiceministrze Andrzeju Piotrowskim - wynika z rozporządzenia ministra energii.

W rozporządzeniu napisano, że Tadeusz Skobel [na zdjęciu – przyp. red.] realizuje zadania związane z wykorzystaniem energii jądrowej na potrzeby społeczno - gospodarcze kraju, w tym wynikające z wdrażania Programu polskiej energetyki jądrowej i nadzoruje departament energii jądrowej.

Z kolei Tobiszowski realizuje zadania związane z sektorem odnawialnych źródeł energii, w tym biokomponentów i biopaliw ciekłych oraz absorpcji dwutlenku węgla i nadzoruje departament energii odnawialnej i rozproszonej. Premier Mateusz Morawiecki zdymisjonował Andrzeja Piotrowskiego, który wcześniej był odpowiedzialny za OZE, w ramach ograniczania liczby wiceministrów w rządzie.

Tobiszowski zajmie się też restrukturyzacją górnictwa

Ministerstwo Energii powołało też Komitet Sterujący ds. górnictwa, który ma oceniać postęp procesu restrukturyzacji sektora i poszczególnych spółek węglowych. W skład komitetu wchodzą: sekretarz stanu w ME Grzegorz Tobiszowski jako przewodniczący, dwóch przedstawicieli resortu energii, jeden przedstawiciel Agencji Rozwoju Przemysłu Oddział w Katowicach, dwóch przedstawicieli strony społecznej. (PAP Biznes)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Nowe cele klimatyczne dla żeglugi morskiej (20 kwietnia 2018)Opole: 12 mln zł na ochronę powietrza (20 kwietnia 2018)Kowalczyk: dopłaty do termomodernizacji lub podatkowe ulgi inwestycyjne (19 kwietnia 2018)Dzięki nowym przepisom znacznie wzrośnie efektywność energetyczna budynków w UE (18 kwietnia 2018)Na Szczycie Energetycznym o energii jądrowej, innowacjach i emisji CO2 (17 kwietnia 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony