Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Prawo ochrony środowiska - prestiżowe studia podyplomowe Uczelnia Łazarskiego

Pierwszy rzecznik ds. praw zwierząt

a+a-    Powrót       14 września 2018       Zrównoważony rozwój   

Adwokat Karolina Kuszlewicz została rzecznikiem ds. ochrony praw zwierząt. Funkcję tę stworzyło w swojej strukturze Polskie Towarzystwo Etyczne – podało stowarzyszenie ekologiczno-kulturalne Klub Gaja, które zajmuje się m.in. obroną praw zwierząt.

- To swoisty przełom. Dotychczas nie było w Polsce takiej funkcji – powiedział we wtorek prezes Klubu Gaja Jacek Bożek. Zdaniem prezesa, powołanie rzecznika ma na celu "wyraźne, trwałe oraz oparte na wiedzy naukowej, etyce i prawie, reprezentowanie interesów zwierząt w Polsce".

Karolina Kuszlewicz w 2009 r. ukończyła studia prawnicze. Jest adwokatem. Na co dzień zajmuje się sprawami związanymi z ochroną zwierząt przed niehumanitarnym traktowaniem.

Polskie Towarzystwo Etyczne powstało w 2010 r. Zrzesza ludzi ze świata nauki, zarówno humanistów, jak i przyrodoznawców. Zajmuje się m.in. inicjowaniem oraz upowszechnianiem publicznej dyskusji wokół bieżących dylematów moralnych. - Biorąc pod uwagę niewyobrażalny ogrom okrucieństwa związanego z myślistwem rekreacyjnym, przemysłową hodowlą czy rytualnym ubojem w Polsce, do aktualnych dylematów moralnych niewątpliwie należy problem troski o zwierzęta oraz środowisko naturalne – wskazał Bożek.

Klub Gaja powstał na przełomie lat 80. i 90. Zrzesza kilkuset członków, którzy angażują się między innymi w obronę praw zwierząt. Realizują też programy i kampanie, które pogłębiają zrozumienie pozycji człowieka w ekosystemie. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Powołanie Pełnomocnika ds. ochrony zwierząt (29 czerwca 2020)Polska zaprzepaściła szansę na zrównoważoną produkcję rolną (26 maja 2020)Czym skorupka za młodu… czyli młodzież tworzy własne projekty edukacyjne (27 kwietnia 2020)Promowanie działań zmniejszających odpływ biogenów do wód celem konkursu Rolnik Roku Regionu Morza Bałtyckiego (02 kwietnia 2020)Jakość życia w toksycznym środowisku. Rzecz nie tylko o antybiotykach w (eko)żywności (31 października 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony