Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Kierownik Działu Transportu / Realizacji SUEZ Polska Sp. z o.o.
Przydomowa stacja ładowania samochodów elektrycznych ELVI HomeLine firmy Engie

PKP inwestuje w przyjazne środowisku rozwiązania

a+a-    Powrót       05 lutego 2019       Transport   

PKP Intercity deklaruje kolejne inwestycje przewoźnika w proekologiczne rozwiązania. - PKP Intercity chce kupić kolejnych12 składów przyjaznych środowisku w ramach wartej 7 mld zł strategii taborowej - podała w poniedziałek w komunikacie spółka.

- Ekologiczne rozwiązania przewoźnik realizuje poprzez inwestowanie w nowoczesny tabor, a także w system odzyskiwania energii, który sprawia, że pociągi mogą oddawać do sieci trakcyjnej energię wytworzoną podczas hamowania - podano w komunikacie. - Wprowadzona w PKP Intercity procedura gospodarowania odpadami przemysłowymi i komunalnymi zapewnia, że odpady wytworzone na terenie zapleczy technicznych w pierwszej kolejności przekazywane są do odzysku, w tym recyklingu, a w następnej kolejności, jeśli nie nadają się ponownego wykorzystania, do unieszkodliwienia - dodano.

150 inwestycji o łącznej wartości ponad 900 mln zł

Wśród proekologicznych działań wymieniono też, m.in. program modernizacji i przebudowy bocznic kolejowych PKP Intercity na lata 2018 – 2025, w ramach, którego zaplanowano ok. 150 inwestycji w kwocie ponad 900 mln zł. - Nowoczesne zaplecza techniczne to redukcja negatywnego wpływu na otoczenie przez ograniczanie emisji zanieczyszczeń do ziemi, wody i atmosfery poprzez mniejszą emisję spalin, hałasu i substancji szkodliwych - podkreślono.

PKP Intercity wprowadza też ekologiczne rozwiązania na pokładzie pociągów. - Już w tej chwili posiłki i poczęstunki podawane są w naczyniach porcelanowych i z metalowymi sztućcami. Z kolei w wagonach barowych pasażerowie otrzymują posiłki w tekturowych naczyniach jednorazowych. We wszystkich kategoriach pociągów stosowane naczynia dla dań na wynos wykonane są z trzciny cukrowej, natomiast napoje ciepłe serwowane są w kubkach papierowych - czytamy. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Jest projekt rozporządzenia ws. dotacji z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu (15 lutego 2019)W Katowicach otwarto pierwszy biurowiec plusenergetyczny (15 lutego 2019)Czerwcowa konferencja Oleofuels ze specjalną zniżką dla czytelników Teraz Środowisko (15 lutego 2019)Czeski dziennik o przywozie niebezpiecznych odpadów z Polski (14 lutego 2019)Warszawa: Inwestycja w 130 autobusów elektrycznych (13 lutego 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony