Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Inspektor nadzoru w Dziale Inwestycji i Remontów Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp.z o.o.
Modelowanie hydrauliczne sieci wodociągowej firmy AQUA-TECH Smilewicz, Tuz Sp. j.

Poziom zwodociągowania w Polsce przekroczył 90 proc.

a+a-    Powrót       09 października 2017       Woda   

Z powstawaniem nowych sieci wodociągowych bezpośrednio związany jest odsetek ludności posiadający dostęp do usług zbiorowego zaopatrzenia w wodę oraz odprowadzania ścieków, zwany potocznie stopniem zwodociągowania.

Analizując przedstawiony wykres należy stwierdzić, że według danych Głównego Urzędu Statystycznego na terenie całego kraju w 2002 roku do sieci wodociągowej podłączone było 84,8 proc. społeczeństwa, natomiast do 2015 roku odsetek ten wzrósł o 7 punktów procentowych i wyniósł on 91,8 proc. Warto zwrócić uwagę, że stopień zwodociągowania jest znacznie wyższy na terenach miejskich. W 2002 roku wynosił on 94,2 proc., podczas gdy na terenach wiejskich tylko 69,7 proc. W 2015 roku różnica ta nie była już aż tak duża ponieważ na terenach miejskich 96,5 proc. ludności podłączone było do sieci wodociągowej, a na wsiach 84,8 proc.

Marta Wojnowska, główny specjalista ds. analiz ekonomicznych IGWP

Źródło: IGWP

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Bezpłatne przyłącza kanalizacyjne dla mieszkańców Krakowa (09 lutego 2018)Będą zmiany w nowym Prawie wodnym (08 lutego 2018)Priorytety prezesa Wód Polskich (02 lutego 2018)Podatek od deszczu nie obejmie podłączonych do kanalizacji (26 stycznia 2018)Marszałek woj. śląskiego rozważa dodatkową opłatę za wodę dla części miast (16 stycznia 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony