Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Inspektor ds. technicznych Saur Neptun Gdańsk
Ultrafioletowe systemy LIT do dezynfekcji wody i ścieków firmy LIT UV

Poziom zwodociągowania w Polsce przekroczył 90 proc.

a+a-    Powrót       09 października 2017       Woda   

Z powstawaniem nowych sieci wodociągowych bezpośrednio związany jest odsetek ludności posiadający dostęp do usług zbiorowego zaopatrzenia w wodę oraz odprowadzania ścieków, zwany potocznie stopniem zwodociągowania.

Analizując przedstawiony wykres należy stwierdzić, że według danych Głównego Urzędu Statystycznego na terenie całego kraju w 2002 roku do sieci wodociągowej podłączone było 84,8 proc. społeczeństwa, natomiast do 2015 roku odsetek ten wzrósł o 7 punktów procentowych i wyniósł on 91,8 proc. Warto zwrócić uwagę, że stopień zwodociągowania jest znacznie wyższy na terenach miejskich. W 2002 roku wynosił on 94,2 proc., podczas gdy na terenach wiejskich tylko 69,7 proc. W 2015 roku różnica ta nie była już aż tak duża ponieważ na terenach miejskich 96,5 proc. ludności podłączone było do sieci wodociągowej, a na wsiach 84,8 proc.

Marta Wojnowska, główny specjalista ds. analiz ekonomicznych IGWP

Źródło: IGWP

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Odpowiedź Ministerstwa Środowiska na zapytanie IGWP (16 października 2017)Zanieczyszczona woda w Świętokrzyskiem (13 października 2017)Zmiany w projekcie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę (12 października 2017)Nowe rozwiązania na nowe czasy (06 października 2017)Skażona woda w czeladzkiej dzielnicy Piaski w woj. śląskim (27 września 2017)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony