Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Kierownik Wydziału Planowania w Departamencie Ochrony Przed Powodzią i Suszą PGW Wody Polskie
Starszy specjalista w Wydziale Utrzymania Departamentu Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

Ruszyły konsultacje kompleksowego zagospodarowania rzeki Wisły

a+a-    Powrót       28 stycznia 2019       Woda   

Zarząd Portu Gdańsk S.A. uruchomił witrynę internetową poświęconą projektowi dokumentu pn.: „Studium wykonalności kompleksowego zagospodarowania rzeki Wisły”.

Strona zawiera bieżące informacje o przebiegu prac nad programem. W dokumencie znajdą się analizy, które pozwolą zweryfikować m.in. kryteria techniczne, środowiskowe i finansowe. Pozwolą także  oszacować nakłady, niezbędne do realizacji programu inwestycyjnego oraz określić harmonogram wydatków i potencjalnych źródeł finansowania. Przeanalizowane zostaną również alternatywne warianty realizacji programu, a także ekologiczne aspekty zakresu przewidywanych robót hydrotechnicznych. Ważne są uwarunkowania, jakie nakłada na inwestorów prawodawstwo krajowe oraz wspólnotowe w zakresie ochrony środowiska, m.in. Ramowa Dyrektywa Wodna, Dyrektywa Ptasia i Dyrektywa Siedliskowa, co pozwoli na całościową ocenę planowanego zamierzenia.

Celem projektu Studium wykonalności dla kompleksowego zagospodarowania międzynarodowych dróg wodnych: E-40 dla rzeki Wisły na odcinku od Gdańska do Warszawy, E-40 od Warszawy do granicy Polska-Białoruś (Brześć) oraz E-70 na odcinku od Wisły do Zalewu Wiślanego (Elbląg) jest przywrócenie efektywnej żeglugi, przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa przeciwpowodziowego, przeciwdziałaniu skutkom suszy dla zapewnienia lepszych warunków dla rozwoju rolnictwa oraz  turystyki wodnej. Docelowym odbiorcą gotowej dokumentacji jest Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Strona projektu: www.programwisla.pl

Źródło: KZGW

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Nowy Dyrektor Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej Dorzecza Odry i Wisły (07 maja 2019)Prezes Daca: Skupiamy się teraz na pracownikach, co dotyczy zarówno płac, jak i sprzętu (07 marca 2019)Smart automaty, w których można wymienić pustą butelkę na bilet (31 grudnia 2018)Podpisano list intencyjny ws. budowy nowych stopni wodnych (20 listopada 2018)Plany rozwoju żeglugi: z Warszawy na Mazury (06 sierpnia 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony