Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
2-dniowe szkolenie: Prawo ochrony środowiska i ustawy powiązane firmy Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER

Społecznie odpowiedzialna branża wodna

a+a-    Powrót       25 kwietnia 2017       Woda   

Kwestia zarządzania zasobami wodnymi staje się coraz pilniejsza dla państw, społeczeństwa i biznesu. Z okazji Światowego Dnia Ziemi (22 kwietnia) Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Instytut Monitorowania Mediów przygotowali przegląd materiałów prasowych i internetowych poświęconych tematowi „wody” w kontekście społecznej odpowiedzialności biznesu (ang. corporate social responsibility - CSR).

Łącznie pojawiły się w ubiegłym roku 1833 takie publikacje - 1276 z nich to materiały prasowe, a 557 ukazało się w internecie. W sumie temat wody poruszała około jedna czwarta wszystkich opublikowanych materiałów dotyczących CSR. W większości są to artykuły, które nie traktują o wodzie wprost, a pojawia się ona przy okazji omawiania innych kwestii.

- Światowy Dzień Ziemi to okazja do przypomnienia o wartości planety i tego tak pozornie powszechnego, a w rzeczywistości coraz bardziej cennego zasobu, którym jest woda. Konieczność wspólnej troski o „błękitne złoto” to zadanie każdego z nas i także zadanie biznesu. Zrównoważony rozwój to jedyna droga. Dostęp do wody jest kluczowy nie tylko w regionach, w których już dziś staje się zarzewiem napięć i konfliktów, ale wszędzie tam, gdzie jest wykorzystywana do procesów produkcyjnych - mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu. - Tematyka odpowiedzialnego biznesu jest stale obecna w mediach. W prasie oraz na portalach internetowych tylko na temat wody w kontekście CSR pojawia się średnio 150 publikacji miesięcznie. W 2016 roku teksty o tej tematyce mogły dotrzeć do niemal 50 milionów czytelników, co tworzy imponujące grono odbiorców – dodaje Magdalena Tokaj, kierownik ds. badań w Instytucie Monitorowania Mediów.

Źródło: Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Do 15 stycznia trwają zgłoszenia praktyk odpowiedzialnego biznesu (09 stycznia 2019)Kwieciński odpowiedzialny za monitoring projektów strategicznych (25 kwietnia 2018)Nowy podział obowiązków w resorcie energii (13 kwietnia 2018)Emisje zielonych obligacji w 2018 r. mogą sięgnąć 200 mld dol. (29 marca 2018)Konstytucja Biznesu podpisana przez Prezydenta (26 marca 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony