Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Pompa ciepła aroTHERM Split: cicha, oszczędna i szybka w instalacji firmy Vaillant

Suwałki: Wzrosną dotacje na wymianę pieca

a+a-    Powrót       08 lutego 2019       Powietrze i klimat   

Już od 15 lutego będzie można składać wnioski o dotacje w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji. Dzięki przyjętym na wniosek Czesława Renkiewicza, prezydenta Suwałk, zmianom będzie można skorzystać z większych dotacji niż do tej pory.

- Ten program działa w naszym mieście już od 3 lat. Przyniósł on oczekiwane efekty. Dzięki jego realizacji już w 201 domach wymieniono stare zużyte piece na urządzenia bardziej ekologiczne – mówi prezydent Suwałk. - Największą popularnością cieszą się przyłącza do sieci gazowej. Z dotacji na instalację pieca gazowego skorzystało w ciągu 3 lat 102 mieszkańców Suwałk. 49 osób dzięki dotacjom podłączyło się do sieci PEC. W 50 zabudowaniach wymieniono piece na bardziej proekologiczne. W sumie w ramach dotacji przekazaliśmy do tej pory 657 181 zł – wylicza prezydent Suwałk.

Dofinansowanie od 3 tys. do nawet 15 tys. zł

W tym roku po raz kolejny przyjeto w budżecie miasta kwotę 200 000 zł na dotacje związane z wymianą źródeł ciepła. Ponadto na wniosek prezydenta Suwałk Rada Miejska wprowadziła zmiany do programu. Do tej pory właściciele domów jednorodzinnych mogli otrzymać maksymalnie 3000 zł, a wspólnoty mieszkaniowe 10 000 zł. Po wprowadzanych zmianach będzie to odpowiednio od 3000 do 6000 zł oraz 15 000 zł.

Wnioski pomogą wypełnić pracownicy Wydziału Ochrony i Środowiska Urzędu Miejskiego w Suwałkach i będą one przyjmowane od 15 lutego do końca marca.

Źródło: Urząd Miasta Suwałki

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Warszawa: 5 mln zł na budowę antysmogowych chodników (15 kwietnia 2019) Zielone przystanki będa oczyszczać powietrze w Białymstoku (15 kwietnia 2019)Małopolskie: 10 tys. podpisów pod petycją o przyspieszenie działań antysmogowych (11 kwietnia 2019)Jakość powietrza jest w rękach samorządowców (04 kwietnia 2019)Skawina: Radni chcą zakazać instalowania pieców węglowych w nowych budynkach (29 marca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony