Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
c-trace: Redukcja kosztów odbioru odpadów dzięki nowoczesnym rozwiązaniom IT c-trace Sp. z o.o.
Badania stanu środowiska i remediacja terenów zanieczyszczonych Arcadis

Polityka miejska – wyzwaniem dla świata. Trwa rejestracja na Światowe Forum Miejskie WUF10 w Abu Zabi

a+a-    Powrót       13 stycznia 2020       Planowanie przestrzenne   

Do 21 stycznia br. można zarejestrować swój udział w 10. edycji Światowego Forum Miejskiego (ang. World Urban Forum, WUF). To prestiżowa międzynarodowa konferencja, którą organizuje UN-Habitat, agenda ONZ ds. urbanizacji i osiedli miejskich. Od 8 do 13 lutego br. Abu Zabi, stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gościć będzie przedstawicieli rządów, regionów, miast, organizacji pozarządowych, naukowców, a także organizacji oraz instytucji finansowych z całego świata.

Abu Zabi gospodarzem WUF10

Podczas WUF10 uczestnicy będą dyskutować między innymi na temat prowadzenia zrównoważonej urbanizacji, łączeniu tradycji i nowoczesności w rozwoju miast, inicjatywach wspierających kulturę i innowacje w ośrodkach miejskich czy planowaniu przestrzennym w aglomeracjach. Po raz pierwszy gospodarzem Światowego Forum Miejskiego jest kraj arabski.

Hasłem przewodnim Forum jest "Cities of Opportunities: Connecting Culture and Innovation". Zapisy na tegoroczną edycję Światowego Forum Miejskiego trwają do 21 stycznia 2020 r. - formularz rejestracyjny

WUF11 w 2022 r. w Katowicach

W maju 2019 roku dyrektor wykonawcza Programu Narodów Zjednoczonych do spraw Osiedli Ludzkich UN-Habitat Maimunah Mohd Sharif poinformowała, że gospodarzem jedenastej odsłony Światowego Forum Miejskiego, która odbędzie się w 2022 roku, będą Katowice. Współorganizatorem wydarzenia wraz z Urzędem Miasta Katowice zostało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Światowe Forum Miejskie to najważniejsze globalne wydarzenie dla ludzi zajmujących się polityką miejską, transformacją i rozwojem miast. Ideą tego spotkania jest rozwiązywanie problemów, przed którymi stoi dziś większość miast na świecie - szybkiej urbanizacji i jej wpływu na społeczności, miasta, gospodarki, zmiany klimatyczne. Celem WUF jest doskonalenie wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich poprzez otwartą debatę. WUF to okazja do wymiany dobrych praktyk oraz dzielenia się zdobytymi doświadczeniami. Efektem spotkania są rekomendacje dla polityki miejskiej i rozwoju regionalnego dla rządów, regionów i miast.

Historia organizacji World Urban Forum sięga 2002 roku. Jego gospodarzem było wówczas kenijskie Nairobi. Forum odbywa się co 2 lata. Gospodarzami Światowego Forum Miejskiego były kolejno Barcelona, Vancouver, Nanjing, Rio de Janeiro, Neapol, Medellin oraz Kuala Lumpur. Teraz będą to Abu Zabi i Katowice.

Źródło: MFiPR

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Zmiany w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju (24 lipca 2019)Katowice gospodarzem Światowego Forum Miejskiego w 2022 roku (22 maja 2019)Światowe Forum Miejskie w 2022 r. w Katowicach? (07 listopada 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony