Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
System C – nowy wymiar efektywności energetycznej. Zarządzenie ogrzewaniem i chłodzeniem obiektów komercyjnych firmy Glen Dimplex Polska
OPTI-ENER – opiekun Twojego komfortu i… budżetu domowego firmy Hewalex

Świętokrzyskie: 8 mln zł na na budowę jednostek wytwarzania energii z OZE

a+a-    Powrót       21 lutego 2019       Energia   

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przyjął uchwały w sprawie przekazania funduszy na inwestycje proekologiczne w powiecie kazimierskim. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020.

Prawie 8 mln złotych dofinansowania trafi do powiatu kazimierskiego na budowę jednostek wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej ze źródeł odnawialnych wraz z infrastrukturą do dystrybucji wytwarzanej energii. Przedsięwzięcie realizowane będzie w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach, Zespole Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Kazimierzy Wielkiej, Centrum Administracyjnym Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Kazimierzy Wielkiej oraz Kazimierskim Ośrodku Sportowym.

W przyszłości powstanie uzdrowisko

Te pieniądze przeznaczone zostaną na budowę instalacji fotowoltaicznych oraz na zmodernizowanie odwiertu, którym popłynie gorąca woda do placówek oświatowych i opiekuńczych, a w przyszłości do powstającego sanatorium – poinformował Marek Jońca, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Projekt Powiatu Kazimierskiego był jedynym, jaki wpłynął na konkurs z działania „Strategia niskoemisyjna, wsparcie zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej” RPOWŚ. Jak podkreśla Marek Jońca, projekt jest kontynuacją działań, których efektem ma być stworzenie w Kazimierzy Wielkiej uzdrowiska na bazie istniejących tam wód siarczkowych i termalnych. Wcześniej, również z dofinansowaniem z Regionalnego Programu Operacyjnego, zrealizowany został odwiert wód termalnych.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Szczecin już dziś spełnia wymagania w zakresie elektromobilności na 2020 rok (19 kwietnia 2019)NFOŚiGW przekaże dotację firmie z Mielca na nowatorski system zarządzania energią (18 kwietnia 2019)Ciężkowice: Blisko 3 mln zł dofinansowania na uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej (18 kwietnia 2019)170 mln zł na kompleksową modernizację oczyszczalni ścieków w Opolu (18 kwietnia 2019)GDOŚ zachęca do głosowania na Podkowca (17 kwietnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony