Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Certyfikacja dla miast ISO 37120 – Smart City firmy Arcadis

Trwa społeczny PRE_COP24 w Katowicach

a+a-    Powrót       10 sierpnia 2018       Powietrze i klimat   

W konferencji „Polska droga do czystego środowiska – Społeczny PRE_COP24” wzięli udział przedstawiciele władz centralnych i samorządowych RP, pracodawcy, naukowcy oraz reprezentanci związków zawodowych z Polski i zagranicy.

Pierwszego dnia [9 sierpnia br. - przyp. red.] wiceminister środowiska Michał Kurtyka spotkał się m.in. z przedstawicielami związków zawodowych, stowarzyszeń oraz władzami miasta Katowice. - Społeczny PRE_COP24 jest okazją do międzynarodowej wymiany poglądów na temat ochrony klimatu w kontekście aspektów społecznych i ekonomicznych – powiedział wiceminister.

Podczas otwarcia konferencji wiceminister wspomniał o ważnej roli klimatu w procesie transformacji. - Naszym zadaniem jest zapewnienie sprawiedliwej i solidarnej transformacji, która pozwoli ochronić klimat przy jednoczesnym utrzymaniu rozwoju gospodarczego i miejsc pracy. Rozwój powinien być odpowiedzialny w wymiarze gospodarczym, społecznym, środowiskowym i klimatycznym – zaznaczył wiceminister. - Polski rząd stoi na stanowisku, że droga, którą należy podążać, to zrównoważony społecznie i środowiskowo rozwój przy jednoczesnym nacisku na modernizację, zmianę technologiczną i wykorzystanie innowacji umożliwiających efektywniejsze i bardziej przyjazne dla środowiska wykorzystanie zasobów – podkreślił.

O konferencji Społeczny PRE_COP24

Konferencja jest wspólną inicjatywą trzech Central Związków Zawodowych: Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, NSZZ Solidarność i Forum Związków Zawodowych oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa wraz z Grupą Inicjatyw Społecznych GÓRNICTWO OK działającą przy AGH w Krakowie. Celem wydarzenia jest prezentacja wieloletniego dorobku światowych organizacji związkowych i pracodawców na rzecz zmian klimatu oraz omówienie i przedstawienie ich stanowisk w związku z mającym się odbyć w Katowicach szczytem klimatycznym.

Źródło: MŚ

Poniżej można się zapoznać ze stanowiskami zaprezentowanymi podczas konferencji (linki otwierają się w nowym oknie):

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Zacieśnienie polsko-japońskiej współpracy w zakresie czystych technologii węglowych (18 lutego 2019)GOZ to wciąż wielka niewykorzystana szansa (15 lutego 2019)Kalendarium rozmów o klimacie w 2019 r. (06 lutego 2019)Skażenie gruntu? Dla miast to nie problem (05 lutego 2019)KE pozytywnie o uczniowskich protestach ws. klimatu (04 lutego 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony