Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
c-trace: Redukcja kosztów odbioru odpadów dzięki nowoczesnym rozwiązaniom IT c-trace Sp. z o.o.
CATCH-ME wspólne przejazdy do pracy CATCH-ME

Trwają testy elektrycznego mikrobusa

a+a-    Powrót       17 maja 2019       Transport   

Mieszkańcy Białegostoku mogą skorzystać z przejażdżki małym autobusem elektrycznym. Mikrobus o gabarytach zbliżonych do samochodu osobowego będzie kursował w centrum miasta, także ulicami nieużywanymi dotąd do transportu publicznego, jak np. ul. Św. Rocha. Te próbne kursy pozwolą zorientować się, jak takie pojazdy funkcjonują w białostockich warunkach.

Jesteśmy otwarci na nowe technologie, inwestujemy w nowoczesne, niskoemisyjne rozwiązania, dlatego uważnie przyglądamy się rozwojowi autobusów elektrycznych. I sprawdzamy, jak takie pojazdy radzą sobie w naszych warunkach – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Pojedzie z prędkością 40 km/h

Jak zapewniają producenci, mikrobus może być uzupełnieniem transportu zbiorowego zapewniając obsługę na ostatnich odcinkach podróży pasażerów, a także adaptując się zarówno w korkach, jak i ciasnych uliczkach. Jest w pełni przystosowany do przewozu osób o zmniejszonej sprawności ruchowej. Mikrobus Cristal rozwija maksymalną prędkość do 40 km/h, zaś jedna kabina może pomieścić do 22 osób stojących. Jest możliwość łączenia od dwóch do czterech pojazdów ze sobą, które prowadzi jeden kierowca znajdujący się w pierwszej kabinie.

Testowanie różnego rodzaju elektrycznych autobusów pomoże podjąć decyzję o ewentualnym zakupie takich pojazdów w kolejnych latach.

Źródło: Urząd Miejski w Białymstoku

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast - warto podejść do raportu o stanie gminy z pomysłem (16 czerwca 2020)Warszawa: zielona fala dla tramwajów obejmie kolejnych kilkadziesiąt skrzyżowań (09 czerwca 2020)Gdynia i konsorcjum samorządów ze wsparciem na projekty w obszarze technologii wodorowych (08 czerwca 2020)Warszawa: Wmurowano kamień węgielny pod stację metra Powstańców Śląskich (01 czerwca 2020)Mechanizm pożyczek dla regionów węglowych. Co proponują KE i EBI? (29 maja 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony