Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Młodszy specjalista ds. ochrony środowiska EKO-EKA s.c.
Od gruntownej diagnostyki po bezpieczną remediację firmy SUEZ

W Lubelskiem ewakuowano szkołę ze względu na zadymienie spowodowane pożarem opon

a+a-    Powrót       04 lutego 2019       Ryzyko   

Ponad stu strażaków uczestniczy w gaszeniu pożaru opon, który wybuchł w nocy z niedzieli na poniedziałek w Sernikach (woj. lubelskie). Ewakuowana została szkoła w sąsiedniej Woli Sernickiej. Lokalna droga pomiędzy miejscowościami Chlewiska i Serniki jest zablokowana.

- Pożar jest już opanowany. Trwa jego gaszenie - poinformował rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej Tomasz Stachyra. Wstępnie strażacy oceniają, że dogaszanie tego pożaru może potrwać do wieczora.

W Sernikach zapaliły się opony magazynowane na terenie przedsiębiorstwa przetwarzającego zużyte opony. Spaliła się hala magazynowa i produkcyjna z wyposażeniem. Według ustaleń strażaków, nie ma osób poszkodowanych.

Stachyra powiedział, że pożar ma powierzchnię ok. 800 metrów kwadratowych, znajduje się tam ok. 300 ton opon. W akcji bierze udział 39 zastępów straży pożarnej – zawodowej i ochotniczej, w sumie ponad stu strażaków.

Dym był wyczuwalny w sąsiedniej miejscowości

Jak dodał, przy takim pożarze jest silne zadymienie, a obecnie wieje też silny wiatr. W sąsiedniej Woli Sernickiej, gdzie był wyczuwalny dym dochodzący z pożaru opon, ewakuowana została szkoła - około 200 osób, dzieci i nauczycieli.

Z powodu akcji gaśniczej lokalna droga pomiędzy Sernikami a Chlewiskami jest zablokowana. - Funkcjonariusze kierują samochody na wyznaczone objazdy – poinformowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie, Ewelina Skorupska.

- Po zakończonej akcji gaśniczej ustaleniem wszystkich okoliczności zdarzenia zajmą się policjanci – dodała. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Postawiono zarzuty ws. zanieczyszczenia terenu i spowodowania pożaru odpadów w Legnicy (12 marca 2019)Resort środowiska ujednolica wymagania dla magazynowania odpadów (08 marca 2019)Śląskie: Strażacy walczą z podpaleniami traw (05 marca 2019)Pożar magazynowanych tworzyw sztucznych w Łaziskach Górnych (01 marca 2019)Trwa dogaszanie pożaru elektroodpadów w woj. świętokrzyskim (19 lutego 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony