Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Remediacja terenów zanieczyszczonych i oczyszczanie wód gruntowych firmy Menard
Od gruntownej diagnostyki po bezpieczną remediację firmy SUEZ

W Lubelskiem ewakuowano szkołę ze względu na zadymienie spowodowane pożarem opon

a+a-    Powrót       04 lutego 2019       Ryzyko   

Ponad stu strażaków uczestniczy w gaszeniu pożaru opon, który wybuchł w nocy z niedzieli na poniedziałek w Sernikach (woj. lubelskie). Ewakuowana została szkoła w sąsiedniej Woli Sernickiej. Lokalna droga pomiędzy miejscowościami Chlewiska i Serniki jest zablokowana.

- Pożar jest już opanowany. Trwa jego gaszenie - poinformował rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej Tomasz Stachyra. Wstępnie strażacy oceniają, że dogaszanie tego pożaru może potrwać do wieczora.

W Sernikach zapaliły się opony magazynowane na terenie przedsiębiorstwa przetwarzającego zużyte opony. Spaliła się hala magazynowa i produkcyjna z wyposażeniem. Według ustaleń strażaków, nie ma osób poszkodowanych.

Stachyra powiedział, że pożar ma powierzchnię ok. 800 metrów kwadratowych, znajduje się tam ok. 300 ton opon. W akcji bierze udział 39 zastępów straży pożarnej – zawodowej i ochotniczej, w sumie ponad stu strażaków.

Dym był wyczuwalny w sąsiedniej miejscowości

Jak dodał, przy takim pożarze jest silne zadymienie, a obecnie wieje też silny wiatr. W sąsiedniej Woli Sernickiej, gdzie był wyczuwalny dym dochodzący z pożaru opon, ewakuowana została szkoła - około 200 osób, dzieci i nauczycieli.

Z powodu akcji gaśniczej lokalna droga pomiędzy Sernikami a Chlewiskami jest zablokowana. - Funkcjonariusze kierują samochody na wyznaczone objazdy – poinformowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie, Ewelina Skorupska.

- Po zakończonej akcji gaśniczej ustaleniem wszystkich okoliczności zdarzenia zajmą się policjanci – dodała. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Kolejny pożar w Pyszącej pod Śremem (04 lutego 2019)Straż pożarna kończy akcję gaśniczą w Pyszącej (23 stycznia 2019)Wrocław kontroluje miejsca gromadzenia odpadów (23 stycznia 2019)Dotacji celowej na zarządzanie kryzysowe powiat nie może przekazać na uprzątnięcie pogorzeliska (09 stycznia 2019)Pożar odpadów pod Śremem (09 stycznia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony