Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
EVBox BusinessLine - stacja ładowania samochodów elektrycznych dla odbiorców biznesowych firmy Engie
EVBox PublicLine - stacja ładowania pojazdów elektrycznych w przestrzeniach publicznych firmy Engie

Wrocław nagrodzony podczas globalnego szczytu w Chinach

a+a-    Powrót       13 września 2018       Zrównoważony rozwój   

Wrocław podczas globalnego szczytu City Expo w Chinach odebrał nagrodę Green & Smart City Awards. Wyróżnienie wręczano dla Wrocławia już po raz trzeci, a aplikacja stolicy Dolnego Śląska została nagrodzona za piętnaście projektów wykorzystujących inteligentne rozwiązania w przestrzeni miejskiej, służące polepszeniu życia mieszkańców i dwa projekty związane z zielenią.

Siedemnaście projektów

Aplikacja konkursowa składana przez Urząd Miejski Wrocławia obejmowała w sumie siedemnaście projektów, m.in. Open Data, ITS, detekcję wolnych miejsc na parkingach dla autobusów turystycznych, inteligentne oświetlenie na wzorcowym osiedlu Wuwa 2, Smart Folow – system, dzięki któremu pracownicy MPWiK łatwo mogą szybciej zlokalizować awarie wodociągowej (więcej o systemie pisaliśmy tutaj).

Niezmiernie się cieszę, że wrocławskie rozwiązania zostały docenione przez światowej klasy ekspertów. Wielokrotnie byliśmy zapraszani na scenę, aby opowiadać o naszych inteligentnych rozwiązaniach. To wydarzenie kolejny raz udowodniło, że możemy być dumni z Wrocławia – relacjonuje Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju, która odbierała nagrodę.

Wrocław dostał nagrodę w kategorii Top Level Designe, czyli za działania na wielu polach i w różnych dziedzinach. Doceniono wrocławskie inicjatywy związane z wykorzystywaniem technologii w rozwoju miast oraz przedsięwzięcia związane z ekologią. Konkurs organizuje fundacja Prospective & Innovation i China Centre for Urban Development. W tym roku wręczenie nagród odbywało się w Ningbo.

Źródło: Urząd Miasta Wrocławia

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Powstanie polska mapa innowacji - Ministerstwo Cyfryzacji zaprasza do wypełnienia ankiety (18 lutego 2019)Łódź: 500 mln zł na ochronę środowiska z przyszłej perspektywy finansowej UE (25 stycznia 2019)Trwa nabór w ramach programu URBACT III (09 stycznia 2019)Nowe Platformy dla start-upów już działają (04 stycznia 2019)Smart automaty, w których można wymienić pustą butelkę na bilet (31 grudnia 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony