Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Rekrutacja Przyszłości - dla studentów i absolwentów SUEZ Polska Sp. z o.o.

Zielone Oskary przyznane

a+a-    Powrót       10 maja 2017       Zrównoważony rozwój   

Na Malcie wręczono Europejskie Nagrody EMAS 2017 (EMAS Awards), czyli tzw. Zielone Oskary. Tematem 12. edycji konkursu było "Wspieranie przejścia na model gospodarki o obiegu zamkniętym”.

Kraje członkowskie wspólnie z Komisją Europejską zadecydowały, że w tym roku zostaną nagrodzone osiągnięcia organizacji, które podjęły istotne wysiłki i inicjatywy mające na celu przekształcenie gospodarki europejskiej w kierunku gospodarki cyrkularnej i które mogą stanowić inspirację dla innych.

Laureaci tegorocznych Zielonych Oskarów to:

  • Seacourt Ltd (Wielka Brytania) - w kategorii Organizacje sektora prywatnego, mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa,

  • Martin's Hotels SA (Belgia) - w kategorii Organizacje sektora prywatnego, duże przedsiębiorstwa,

  • Hochschule für nachhaltige Entwicklung Eberswalde (Niemcy) - w kategorii Organizacje sektora publicznego, małe lub duże.

W konkursie EMAS Awards nominowanych do nagrody było 20 organizacji z całej Unii Europejskiej, w tym 2 organizacje z Polski, które awansowały do ogólnoeuropejskiego etapu konkursu.

Europejskie Nagrody EMAS to najbardziej prestiżowe nagrody przyznawane za szczególne osiągnięcia w zakresie zarządzania ochroną środowiska. Zostały ustanowione przez Komisję Europejską i są przyznawane od ponad 11 lat. Nagrody są wyrazem uznania nie tylko dla zwycięzców ale i wszystkich biorących w nich udział.

Źródło: GDOŚ

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Porozumienie paryskie tematem COP23 (17 listopada 2017)Zmiany w rozporządzeniu EMAS przyjęte (06 września 2017)70 proc. ankietowanych organizacji pozytywnie ocenia EMAS (27 lipca 2017)Branża budowlana już wie, jak wygrać w zielone (08 czerwca 2017)Ankieta dla organizacji EMAS (22 maja 2017)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony