Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Prawo ochrony środowiska - prestiżowe studia podyplomowe Uczelnia Łazarskiego
EKO Pożyczka „Nasza Woda” na zapobieganie i niwelowanie skutków suszy BOŚ Bank S.A.

Mazovia Circular Congress już 11 października

a+a-    Powrót       04 października 2019       Zrównoważony rozwój       Artykuł promocyjny   

11 października br., w Warszawie, po raz drugi odbędzie się Mazovia Circular Congress. Kongres, będący spotkaniem polskich oraz światowych ekspertów i praktyków, stanowić będzie znakomitą okazję do pogłębienia wiedzy na temat jednego z priorytetowych dla Europy trendów gospodarczych jakim jest gospodarka cyrkularna. Podczas Konferencji pokażemy dobre praktyki biznesowe, unikatowe rozwiązania start-upów oraz doświadczenia miast i regionów z całego świata, a także realne korzyści płynące z transformacji w kierunku cyrkularnym.

Kongres rozpocznie dyskusja z udziałem przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz Ambasad Finlandii, Królestwa Niderlandów, Szwajcarii i Szwecji, podczas której paneliści przedstawią doświadczenia swoich krajów w implementacji gospodarki obiegu zamkniętego.

Polska i światowa perspektywa zrównoważonego rozwoju zostanie zaprezentowana podczas wystąpień czołowych ekspertów, wśród nich m. in. Eveline Lemke - założycielki Thinking Circular, ekspertki w dziedzinie energii, surowców i ekoprojektowania, byłej minister zielonej gospodarki i wiceminister-prezydent w Nadrenii-Palatynacie; dr hab. Joanny Kulczyckiej, prof. nadzw. AGH, która jest kierownikiem wielu krajowych projektów badawczych, szkoleniowych i opracowań realizowanych dla jednostek samorządu terytorialnego i przemysłu, Kim Tjoa – założyciela platformy sharingowej dla biznesu FLOOW2,  lidera ekonomii współdzielenia odpowiedzialnego za tworzenie strategii biznesowych, Nicola Tagliafierro – dyrektora ds. zrównoważonego rozwoju w firmie Enel-X, odpowiedzialnego za rozwój cyrkularnych strategii firmy na poziomie globalnym, Vee Bougani – założycielki Sustainable Food Movement w Grecji.

Mazovia Circular Congress to przede wszystkim praktyczne aspekty gospodarki cyrkularnej, dlatego uczestnicy będą mieli okazję wzięcia udziału w jednej z trzech sesji warsztatowych poświęconych: circular cities, food waste oraz polskim cyrkularnym start-up'om, a także zapoznać się z konkretnymi rozwiązaniami firm oferujących technologie czy usługi cyrkularne.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematami z obszaru gospodarki obiegu zamkniętego – konsumentów, przedstawicieli biznesu, samorządów, instytucji naukowych.

Rejestracja na Kongres: https://evenea.pl/event/mazoviacircularcongress/

Organizatorami Mazovia Circular Congress są: Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Międzynarodowy Tygodzień Gospodarki Obiegu Zamkniętego

Mazovia Circular Congress odbywa się w ramach Międzynarodowego Tygodnia Gospodarki Obiegu Zamkniętego (7-13 października br.).

Celem Circular Week jest promowanie zrównoważonych postaw i zachowań konsumentów, wspieranie cyrkularnych modeli biznesowych i nawiązywanie współpracy między zainteresowanymi stronami.

W ramach całego Tygodnia przybliżymy konsumentom działania jakie mogą podejmować, by produkować jak najmniej odpadów, a przy tym nie rezygnować z komfortu życia. Przedsiębiorcom pokażemy jak przejść z linearnego na cyrkularny model biznesowy, jak wdrażać zrównoważone produkty/usługi. Circular Week ma umożliwić nawiązanie i zacieśnienie współpracy pomiędzy różnymi grupami interesariuszy.

Głównym celem Circular Week jest zaangażowanie jak największej liczby osób, firm i instytucji w promowanie i wdrażanie koncepcji gospodarki obiegu zamkniętego. Każdy może zostać współorganizatorem Międzynarodowego Tygodnia Gospodarki Obiegu Zamkniętego, a podejmowane inicjatywy mogą przybrać formę np. platformy wymiany towarów, kawiarenek naprawczych, warsztatów, happeningów, działań z zakresu ekonomii współdzielenia itp.

Weź udział lub zorganizuj wydarzenie w ramach Circular Week! Dołącz do nas: www.circularweek.org

Źródło: INNOWO

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Nawet milion euro na działania w zakresie GOZ (22 lipca 2020)Pokrętna ścieżka do zamknięcia obiegu (03 czerwca 2020)Polscy naukowcy mają sposób na UPS-y. Wskazują na korzyści ekonomiczne i środowiskowe (29 maja 2020)Destrukt asfaltowy według prawa to odpad, a nie produkt uboczny. Logiki cyrkularnej w tym za grosz (17 marca 2020)KE poszerza działania wspierające GOZ o kolejne sektory i prewencję (12 marca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony