Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
AT - nowatorska technologia oczyszczania ścieków, także w aglomeracjach Ekodren
Biopreparaty MicroCat® - poprawa biodegradacji ścieków Ekodren

We wrześniu 13. Konferencja Metody zagospodarowania osadów ściekowych

a+a-    Powrót       03 lipca 2019       Woda       Artykuł promocyjny   

To już 13. edycja Konferencji Metody zagospodarowania osadów ściekowych(1), która odbędzie się w dniach 16-18 września 2019r. we Władysławowie.

Powstawanie, przetwarzanie i właściwości osadów ściekowych, a przede wszystkim ich zagospodarowanie, od wielu lat są tematem dyskusji w Polsce i na świecie. Przed nami kolejna, już 13, edycja Konferencji Metody Zagospodarowania Osadów Ściekowych, podczas której naukowcy oraz praktycy szczegółowo omówią to bardzo ważne zagadnienie i spróbują odpowiedzieć na pytania nurtujące branżę wod-kan.

Wzrost ilości osadów ściekowych jest bezpośrednio spowodowany zwiększeniem się liczby mieszkańców korzystających z oczyszczalni ścieków, która według danych GUS w ostatnich dwudziestu latach wzrosła o niemal 50 proc. Ilość osadów wytworzonych w 2016 roku w przemysłowych i komunalnych oczyszczalniach ścieków to ponad 947 ton suchej masy. Osad staje się coraz większym problemem, choćby ze względu na fakt obowiązującego od dnia 1 stycznia 2016 r. zakazu składowania komunalnych osadów ściekowych. Warto także zaznaczyć, że według danych GUS pozyskanie biogazu z oczyszczalni ścieków w 2016 roku wzrosło o 51 proc. (z 3321 do 5014 TJ), w porównaniu do 2012 roku. W ostatnich latach zauważalny jest także systematyczny wzrost liczby instalacji wzbogacania biogazu w Europie (co roku średnio o ponad 20 proc.). Osady ściekowe to nie tylko problem – podczas konferencji skupimy się na potencjale osadów oraz możliwościach ich zagospodarowania.

Biorąc pod uwagę powyższe zmiany można stwierdzić, że osady ściekowe to temat bardzo rozwojowy i istotny dla branży. W programie konferencji znajdą się m.in.:

  • Ekonomia gospodarowania osadami ściekowymi w polskich realiach
  • Jak aktualne prawo stymuluje ekonomię rynku osadów ściekowych?
  • Przegląd innowacyjnych rozwiązań i technologii
  • Odzysk fosforu – innowacja zwiększająca efektywność gospodarki osadami ściekowymi
  • Rozwiązania gospodarki osadowej dla mniejszych przedsiębiorstw wod-kan
  • Fermentacja i kofermentacja osadów ściekowych
  • Termiczne przekształcanie osadów ściekowych

Na konferencji nie zabraknie też dodatkowych atrakcji, które będą sprzyjać integracji uczestników. Zaplanowana uroczysta kolacja branżowa będzie miejscem dyskusji i nawiązywania kontaktów biznesowych.

Szczegółowy program oraz informacje organizacyjne podamy wkrótce.

Źródło: Abrys

Przypisy

1/ Link do rejestracji:
https://osady2019.konfeo.com/pl/groups

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Czy technologia produkcji kruszyw lekkich z surowców odpadowych to szansa na zamknięcie obiegu? (25 czerwca 2020)Można zgłaszać uwagi w ramach ewaluacji dyrektywy osadowej (18 czerwca 2020)BDO nie oszczędza też branży wod-kan. IGWP zgłasza problemy - Ministerstwo Klimatu odpowiada (19 maja 2020)Bytom odzyskał kontrolę nad składowiskiem odpadów (07 maja 2020)Panta rei, czyli o kierunkach rozwoju polskiej branży wodno-kanalizacyjnej (15 kwietnia 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony