Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
CATCH-ME wspólne przejazdy do pracy CATCH-ME
Pompa ciepła aroTHERM Split: cicha, oszczędna i szybka w instalacji Vaillant

3. Konferencja Skuteczne zarządzanie odorami w Łodzi

a+a-    Powrót       02 marca 2020       Ryzyko       Artykuł promocyjny   

Pomimo, iż w ostatnich latach wznowione zostały prace nad powstaniem przepisów ograniczających uciążliwość zapachową w Polsce, brak jest nadal krajowych przepisów bezpośrednio regulujących ten problem.

Podczas planowanej w dniach 31.03-2.04 2020 r. w Łodzi 3. Konferencji Skuteczne zarządzanie odorami przedstawione zostaną obowiązujące oraz planowane przepisy prawne w kwestii odorów. Głos zabierze m.in. przedstawiciel Ministerstwa Klimatu, który niewątpliwie zostanie zapytany, na jakim etapie są prace legislacyjne w Polsce związane z uciążliwością zapachową. Omówione zostaną przykłady europejskich przepisów w tym zakresie, jak też zwrócona zostanie uwaga na praktyczne i prawne aspekty związane z wykonywaniem kontroli przez Inspekcję Ochrony Środowiska.

Podczas konferencji poruszone zostaną także kwestie metod oceny i pomiarów odorów oraz dostępnych na rynku krajowym rozwiązań techniczno-technologicznych ograniczających odorowe uciążliwości.

Dla wszystkich którzy szukają inspiracji i sprawdzonych w praktyce rozwiązań - jedna z sesji tematycznych poświęcona będzie w całości praktycznym doświadczeniom związanym z problemami odorowymi i metodami ich rozwiazywania.

Uzupełnieniem bogatego programu merytorycznego będą wyjazdy studyjne do Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Bełchatowie oraz Firmy Hutchinson w Łodzi

Konferencja jest dedykowana wszystkim firmom komunalnym oraz prywatnym, które są zainteresowane problematyką emisji i zarządzania odorami, organom administracji rządowej i samorządowej, instytucjom badawczym oraz uniwersytetom. Zaproszone są również firmy produkujące sprzęt monitorujący i neutralizujący odory oraz świadczące usługi w tym zakresie.

Więcej informacji na stronie internetowej.

Źródło: Abrys

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Jakość życia w toksycznym środowisku. Rzecz nie tylko o antybiotykach w (eko)żywności (31 października 2019)Bioodpady na ruszt (29 sierpnia 2019)Przydomowe oczyszczalnie ścieków potrzebują troski właścicieli (11 czerwca 2019)Nierównomierny dopływ ścieków? Jest rozwiązanie (11 czerwca 2019)Za kilka miesięcy przetarg na inwestycję, która wyeliminuje odór w katowickim MPGK (04 czerwca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony