Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista w Wydziale Monitorowania Rozwoju Główny Urząd Statystyczny
Prawo ochrony środowiska - prestiżowe studia podyplomowe Uczelnia Łazarskiego

Konsultacje społeczne sektorowego dokumentu referencyjnego (EMAS)

a+a-    Powrót       21 marca 2019       Zrównoważony rozwój   

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, jako organ właściwy, wspólnie z Ministerstwem Środowiska odpowiedzialnym za politykę w zakresie rozwoju systemu EMAS, serdecznie zachęcają do udziału w konsultacjach społecznych sektorowego dokumentu referencyjnego(1) (EMAS) w zakresie najlepszych praktyk i wskaźników dla sektora gospodarki odpadami.

Partycypacja w konsultacjach społecznych jest możliwa w dniach 12 marca - 9 kwietnia 2019 r., po uprzednim zalogowaniu się na stronie Komisji Europejskiej(2).

Sektorowy dokument referencyjny skierowany jest przede wszystkim do organizacji zarejestrowanych w EMAS. Ma on na celu zapewnienie pomocy i wsparcia wszystkim organizacjom, które zamierzają poprawić swoją efektywność środowiskową - dostarcza pomysłów i inspiracji oraz praktycznych i technicznych wytycznych.

Inicjatorem konsultacji społecznych jest Komisja Europejska, a zebrane uwagi zostaną wzięte pod uwagę przy opracowywaniu ostatecznego kształtu tej inicjatywy.

Źródło: GDOŚ

Przypisy

1/ Draft dokumentu na stronie internetowej Komisji:
https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/initiatives/ares-2019-1617129_pl
2/ Strona KE, na której można się zalogować:
https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/initiatives/ares-2019-1617129/feedback/add_pl?p_id=4146394

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Nowe rekomendacje dla podmiotów z branży odpadowej zarejestrowanych w EMAS (15 kwietnia 2020)Już w przyszłym tygodniu ruszają 31. Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM (03 października 2019)Konferencja „30 lat Czystszej Produkcji – na drodze do GOZ” już w poniedziałek (02 października 2019)Jak wdrażać GOZ? Rusza ogólnopolski cykl warsztatów i spotkań m.in. dla firm (04 września 2019)Gospodarka odpadami z biznesowego punktu widzenia (08 sierpnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony