Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Inspektor ds. ochrony roślin i nasiennictwa Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa
Szkolenia otwarte i zamknięte z zakresu regulacji środowiskowych firmy J.G.Training

Nowe terminy dla organizacji producentów owoców i warzyw

a+a-    Powrót       25 sierpnia 2017       Zrównoważony rozwój   

Przedłużone zostały terminy przedkładania, do zatwierdzenia przez dyrektorów oddziałów regionalnych ARiMR, programów operacyjnych realizowanych od 1 stycznia 2018 r. w oparciu o zapisy Strategii krajowej dla zrównoważonych programów operacyjnych organizacji producentów owoców i warzyw oraz zrzeszeń tych organizacji w Polsce na lata 2018-2022.

Pozwoli to zapewnić organizacjom producentów owoców i warzyw odpowiednio długi czas na przygotowanie swoich programów.

Nowe terminy:

  1. termin przedkładania do zatwierdzenia programów operacyjnych, które mają być realizowane przez uznane organizacje producentów począwszy od dnia 1 stycznia 2018 r., upływa z dniem 15 października 2017 r.;
  2. termin składania wniosków o wprowadzenie zmian do programów operacyjnych na kolejne lata ich realizacji przez uznane organizacje producentów upływa z dniem 15 października 2017 r.;
  3. termin przedkładania do zatwierdzenia wniosków o zatwierdzenie wysokości funduszy operacyjnych oraz wysokości wydatków na działania zatwierdzone w programach operacyjnych i wysokości pomocy finansowej ze środków pochodzących z Unii Europejskiej na kolejny rok realizacji programów operacyjnych (tj. rok 2018), upływa z dniem 15 października 2017 r.

Źródło: MRiRW

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Polska uniknie kar związanych z niewdrożeniem unijnej dyrektywy azotanowej (15 czerwca 2018)Program rozwoju rolnictwa ekologicznego zatwierdzony (06 czerwca 2018)Unijny budżet dla LIFE zwiększony o 60 proc. (05 czerwca 2018)KE zachęca do ponownego wykorzystywania wody w rolnictwie. Będą nowe przepisy (29 maja 2018)Nowa metoda usuwania fosforanów z wody (22 maja 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony