Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Referendarz w Wydziale Oceny Wpływu Nawożenia na Środowisko Glebowo-Wodne Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Powstanie Fundusz Innowacji i Rozwoju polskiego rolnictwa

a+a-    Powrót       19 października 2018       Zrównoważony rozwój   

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zapowiedział utworzenie w ramach Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR) specjalnego Funduszu Innowacji i Rozwoju. Dodał, że ma on zacząć działać z początkiem 2019 r. Ardanowski, który w czwartek przebywał w oddziałowej siedzibie KOWR w Łysomicach pod Toruniem, podkreślił, że Fundusz Innowacji i Rozwoju poprzez różnego rodzaju działania ma wspierać polskie rolnictwo.

- Innowacyjność rozumiana jako wsparcie dla rynku, dla firm, dla rolnictwa i jego rozwoju, dla dostosowywania jego oferty do zmieniających się potrzeb społeczeństwa, ale również bardzo silnego, w Polsce w szczególności należy to podkreślić – związania z żywnością tradycyjną, regionalną, żywnością, która może być naszą szansą, wyróżnikiem na tle innej, nie tak dobrej żywności, jaka na świecie dominuje – mówił minister rolnictwa o projekcie Funduszu.

Według niego Fundusz będzie narzędziem do wspierania powiązań nauki rolniczej z przetwórstwem, z gospodarstwami, zarówno w zakresie nowych technologii, techniki, opracowań satelitarnych, teledetekcji, ale również do wyeksponowania żywności wysokiej jakości, która może być znakiem rozpoznawczym Polski na świecie. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Ciągnik elektryczny, który nie potrzebuje akumulatorów (09 stycznia 2019)Wsparcie finansowe dla rolników dostosowujących się do Programu azotanowego (09 stycznia 2019)Polak zwycięzcą międzynarodowego konkursu na Rolnika Roku regionu Morza Bałtyckiego (24 października 2018)Polski Rolnik Roku doceniony m.in. za ograniczanie pestycydów, małą retencję i miedze śródpolne (24 września 2018)Polska wieś na trzech nogach (13 września 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony