Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Pożyczka termomodernizacyjna na modernizację budynków wielorodzinnych firmy Alior Bank
Pompa ciepła PCCO SPLIT 13 kW: niezawodność, ulubiony kolor i 5 lat gwarancji firmy Hewalex

Suwałki: Prawie milion złotych na wymianę pieców

a+a-    Powrót       21 stycznia 2020       Powietrze i klimat   

Od 2016 roku Władze Miasta Suwałki przeznaczyły już 987 690,59 zł na dopłaty do wymiany źródeł ciepła. Ze wsparcia suwalskiego samorządu skorzystało 290 właścicieli budynków. Rok 2019 pod tym względem był rekordowy. Wymieniono stare, zużyte piece w 89 domach, a Miasto dopłaciło do tego 357.691,71 zł.

- Z roku na rok zainteresowanie miejskim program dopłat do wymiany źródeł ciepła jest coraz większe. Dlatego też ten program będzie kontynuowany - informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Podsumowanie walk z niską emisją

Urząd Miejski w Suwałkach właśnie podsumował pierwsze 4 lata „Programu ograniczania niskiej emisji na terenie Miasta Suwałki”. W tym czasie dopłacono do instalacji 164 pieców gazowych, 68 podłączeń do sieci PEC. Wymieniono też 58 pieców na bardziej proekologiczne.

- Rozważamy by w tym roku wprowadzić zmiany polegające na udzielaniu dopłat tylko do podłączeń do sieci gazowej i PEC, a zrezygnować z dopłat do wymiany pieców na paliwo stałe. Niebawem nad dokumentem pochylą się Radni Rady Miejskiej – wyjaśnia Prezydent Suwałk.

Wszystko pod kontrolą

Warto zauważyć, że pracownicy Urzędu Miejskiego w Suwałkach prowadzą systematyczne kontrole polegające na weryfikacji obiektów, w których zamontowano piec w ramach udzielonej dotacji. W ubiegłym roku zweryfikowano 12 nieruchomości i nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. W wytypowanych budynkach nie użytkuje się innego źródła ogrzewania niż to, na które udzielono dotacji.

Źródło: Portal UM Suwałki

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Raport: przemysł wytwórczy i producenci żywności najbardziej wpływają na środowisko (06 lutego 2020)Gminy woj. śląskiego dostały z POIiŚ dotacje na likwidację niskiej emisji (17 stycznia 2020)W Krakowie 97 proc. budynków ogrzewanych ekologicznie (13 stycznia 2020)Kto zaprojektuje energooszczędny basen? Miasto i gmina Piaseczno organizuje konkurs (31 grudnia 2019)Likwidacja „kopciuchów” stoi w miejscu (30 grudnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony