Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
c-trace: Redukcja kosztów odbioru odpadów dzięki nowoczesnym rozwiązaniom IT c-trace Sp. z o.o.
Termiczne przekształcanie odpadów - kompleksowa obsługa Veolia Polska

Ujawniono kolejny, nielegalny magazyn odpadów płynnych. Tym razem województwo łódzkie

a+a-    Powrót       31 stycznia 2020       Odpady   

Niebezpieczne chemikalia odkryli strażnicy gminni w Chabielicach k. Bełchatowa (łódzkie). Służby zabezpieczyły do badań próbki gleby i znalezionych substancji. Zatrzymano dwie osoby.

Strażnicy gminni nielegalnie przechowywane odpady odkryli we wtorek na prywatnej działce w Chabielicach, w gminie Szczerców. Magazynowano na niej odpady w stalowych beczkach i 1000-litrowych pojemnikach.

Policja, straż pożarna oraz WIOŚ pracują na miejscu zdarzenia

- Wezwani na miejsce policjanci ujawnili dużą ilość zużytych opon oraz metalowe beczki i pojemniki typu "mauzer", które wypełnione były chemikaliami. W rozmowie z właścicielami terenu funkcjonariusze ustalili, że 10 stycznia teren działki o powierzchni 2 hektarów został wydzierżawiony firmie, której właścicielem jest mieszkaniec Warszawy – poinformowała rzeczniczka prasowa bełchatowskiej policji kom. Iwona Kaszewska.

Dodała, że policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca magazynowania odpadów i pojemników z substancjami chemicznymi, które nie powinny być tam przetrzymywane. Pracowali również eksperci z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z sekcji chemiczno-ekologicznej z Łodzi, którzy zabezpieczyli do badań próbki gleby i znalezionych substancji.

W związku z prowadzonym postępowaniem policjanci zatrzymali dwie osoby. To 30-letni mieszkaniec Sieradza oraz 37-letnia mieszkanka Przasnysza. Kom. Kaszewska zaznaczyła, że na tym etapie nie może udzielić więcej informacji. Cały czas gromadzony jest materiał dowodowy

Do 5 lat więzienia za spowodowanie zagrożenia

Za nielegalne przechowywanie odpadów, w sposób który może zagrażać życiu i zdrowiu wielu osób bądź spowodować zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach grozi kara do 5 lat więzienia.

Przypominamy, że jest to kolejny przypadek ujawnienia miejsc nielegalnego magazynowania płynnych odpadów w ostatnim czasie. Poprzednie zdarzenia miały miejsce w Gdańsku, Wołominie oraz Ludwikowie (pow. płoński). Skala występowania takich wykroczeń świadczy o istotności problemu jakim jest nielegalne przechowywanie odpadów niebezpiecznych na prywatnych oraz dzierżawionych posesjach. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Które miasta dołączyły do grona zwycięzców konkursu Eco-Miasto? (21 września 2020)WSA: dodatkowe kryteria różnicowania ustalonej już metody obliczania opłaty śmieciowej niezgodne z prawem (18 września 2020)Wielki skok Veolii na Suez? Oferta złożona Engie jest ważna do 30 września (04 września 2020)XII Ekowyzwania. Jak miasta wspierają mieszkańców i lokalny biznes w kształtowaniu ekologicznych postaw? (03 września 2020)ROP powinien przewidywać konsekwentny system podziału kosztów (02 września 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony