Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose

Pomorski Piknik Energetyczny w Gdyni

15 czerwca 2019

Główną ideą pikniku jest upowszechnienie wiedzy o niskoemisyjnej energetyce wśród konsumentów energii. Oprócz nowinek technicznych, m.in. takich jak pojazdy elektryczne, instalacje do produkcji energii ze źródeł odnawialnych, węzły ciepłownicze oraz wysokosprawne kominki i piece spełniające najbardziej rygorystyczne ekologiczne normy emisji.

Praktycznych porad dotyczących krajowego programu „Czyste powietrze” udzielać też będą doradcy energetyczni WFOŚiGW z Gdańska, a od pracowników magistratu dowiedzieć się będzie można więcej na temat dodatkowej oferty wsparcia finansowego na likwidację pieców węglowych i montaż odnawialnych źródeł energii. Zaprezentowane zostaną również zalety podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej oraz zasady oferowanego wsparcia finansowego dla nowych klientów.

Nie zabraknie także pokazów, konkursów, warsztatów ekologicznych i energetycznych atrakcji angażujących całe rodziny. Eko-Patrol Straży Miejskiej przeprowadzi pokazy prawidłowej metody palenia w piecach. W zabytkowym trolejbusie czekać będzie zabawa Escape Trolley – jak wydostać się z trolejbusu? Dodatkowo odpocząć będzie można w strefie relaksu z leżakami oraz posilić się energetycznym posiłkiem z food-trucków.

Informacje praktyczne

Inne dla szerokiej publiczności
Daty: od 15 czerwca 2019 do 16 czerwca 2019
Cena: Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Skwer Arki Gdynia nad Bulwarem Nadmorskim
Gdynia
Polska

Kontakt

Tomasz Piszczek
Telefon: 586682352
Więcej informacji
▲  Do góry strony