Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. ochrony środowiska ATMOTERM S.A.
Super-Mata Plus - szklana wełna o doskonałym współczynniku przewodzenia ciepła firmy Saint-Gobain

Wszystko, co warto wiedzieć o programie Czyste Powietrze

a+a-    Powrót       15 października 2018       Planowanie przestrzenne   

W połowie września wystartował program Czyste Powietrze. Jak złożyć wniosek? Na co dostaniemy pożyczkę, a na co dotację? Ile maksymalnie może wynieść dofinansowanie? Wszystkie niezbędne informacje zebraliśmy w jednym miejscu.

O potrzebie poprawy jakości powietrza w Polsce mówi się już od kilku lat. Odpowiedzią rządu jest zakrojony na szeroką skalę program Czyste Powietrze. Od ubiegłego roku pojawiały się kolejne zapowiedzi zwiazane z programem, ale podstawowe założenia tego priorytetowego programu zostały oficjalnie przekazane szerokiej publiczności w czerwcu br. Później poznawaliśmy coraz więcej szczegółów, zaingurowano także cykl szkoleń oraz spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami, którzy są beneficjentami programu. Ostatecznie nabór wniosków ruszył 19 września tego roku.

O tym, jak złożyć wniosek i na co można dostać dofinansowanie, rozmawialiśmy w wywiadzie z Anną Król, zastępcą prezesa NFOŚiGW. Natomiast o korzyściach płynących z termomodernizacji opowiedział nam prezes Grupy Saint Gobain w Polsce François-Xavier Moser.

Zapraszamy do lektury!

Redakcja Teraz Środowisko

KE: To największy tego typu program w Europie - 25 października 2018Komisja Europejska jest od początku zaangażowana w prace wokół programu Czyste Powietrze. O inicjatywie dyskutowano w czasie targów Pol-Eco-System. Minister Kowalczyk akcentował, że jej wdrożenie pozwoli Polsce uniknąć kar finansowych.Reportaż videoCzyste Powietrze - same plusy? - 17 października 2018Dzięki programowi Czyste Powietrze nawet 4 mln domów jednorodzinnych przejdzie termomodernizację. Niektóre zapisy programowe mogą jednak utrudnić mieszkańcom uzyskanie dofinansowania. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego wideo.Wywiad
Anna Król
Czyste Powietrze – wskazówki dla wykonawców - 12 października 2018O możliwości wypłacenia refundacji bezpośrednio na konto bankowe wykonawcy oraz warunkach technicznych, jakie muszą spełniać urządzenia montowane w ramach programu Czyste Powietrze, opowiada Anna Król, zastępca prezesa zarządu NFOŚiGW. Zapraszamy do lektury drugiej części wywiadu.
Wywiad
Anna Król
Czyste Powietrze - jak złożyć wniosek o dofinansowanie? - 08 października 2018Dofinansowanie nawet 100 proc. kosztów kwalifikowanych, 90 dni na ocenę wniosku oraz możliwość jego poprawy - o podstawowych założeniach programu „Czyste Powietrze” mówi Anna Król, zastępca prezesa zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Wywiad
François-Xavier Moser
Jak uzyskać więcej korzyści dzięki termomodernizacji? - 28 września 2018Wraz z programem Czyste powietrze w polskich samorządach otwiera się nowy rozdział w zakresie efektywności energetycznej. O wpływie powszechnej termomodernizacji na rynek i jej praktycznych aspektach mówi François-Xavier Moser, prezes Grupy Saint Gobain w Polsce.
Nabór wniosków w programie "Czyste powietrze" od 19 września - 17 września 2018- Nabór wniosków w programie "Czyste powietrze" rozpocznie się w środę 19 września - powiedział dzisiaj minister środowiska Henryk Kowalczyk na konferencji prasowej. - Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska będą przyjmować wnioski w sposób elektroniczny, będzie również możliwość...Czyste Powietrze: finansowanie OZE tylko w formie pożyczek - 11 września 2018- Jesteśmy gotowi do startu programu „Czyste Powietrze”. Nabór wniosków ruszy w drugiej połowie września, jest to termin ustalony – podkreśliła wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) Anna Król na wtorkowej konferencji prasowej nt. walki ze smogiem...Znamy pierwsze szczegóły programu „Czyste Powietrze” - 07 września 2018Kontrole realizowanej inwestycji do nawet 3 lat po jej zakończeniu, wentylacja z odzyskiem ciepła czy nabór wniosków w trybie ciągłym - oto pierwsze potwierdzone przez Ministerstwo Środowiska informacje dotyczące programu „Czyste Powietrze”.Znamy harmonogram spotkań ws. programu "Czyste Powietrze" - 04 września 2018Dziś resort środowiska rozpoczął cykl spotkań w gminach dotyczący realizacji Programu priorytetowego „Czyste Powietrze”. Spotkania z mieszkańcami będą prowadzone na terenie całego kraju. Resort chce poinformować jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynku...Bank Światowy i Komisja Europejska o programie Czyste Powietrze - 03 września 2018Program priorytetowy NFOŚiGW „Czyste Powietrze” był tematem drugiego spotkania Zespołu Koordynacyjnego Komisji Europejskiej, Banku Światowego oraz NFOŚiGW w obszarze efektywności energetycznej w budownictwie jednorodzinnym, które odbyło się 30 sierpnia 2018 r. w siedzibie Narodowego Funduszu....Niebawem poznamy harmonogram działań związanych z programem Czyste powietrze - 13 lipca 2018Zakończono właśnie przygotowania kampanii edukacyjnej w ramach programu Czyste powietrze. Do 25 lipca ma powstać harmonogram wydarzeń związanych z wdrażaniem programu Czyste powietrze. Ponad 200 osób uczestniczyło w czwartek w drugim szkoleniu dla ekspertów z udziałem ministra środowiska...Ruszają szkolenia programu Czyste Powietrze - 02 lipca 2018Kampania edukacyjno-szkoleniowa programu priorytetowego NFOŚiGW Czyste Powietrze ruszyła 29 czerwca. Prawie dwieście osób uczestniczyło w Warszawie w inauguracyjnym szkoleniu z udziałem Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka. Szefowi resortu towarzyszyli: Anna Król – Zastępca Prezesa Zarządu...Podstawowe fakty o programie „Czyste Powietrze” - 08 czerwca 2018Porozumienie w sprawie realizacji Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” podpisał 7 czerwca br. prezes zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Kazimierz Kujda – z prezesami zarządów 16 wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz prezesem...
Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

NIK: przepisy niewystarczająco chronią przed paleniem najgorszej jakości paliwami (07 listopada 2018)KE: To największy tego typu program w Europie (25 października 2018)Poznań: Pomiary jakości powietrza w 160 szkołach (23 października 2018)Polityka klimatyczna zachwieje rynkiem pracy (22 października 2018)Program wsparcia dla budynków wielorodzinnych już za rok? (18 października 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony